Jest polski Skype Pro i... rozczarowuje

11.06.2007 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 8 czerwca jest w Polsce dostępny pakiet SkypePro, poinformowali nas polscy przedstawiciele firmy. Za stałą miesięczną opłatę 9,30 zł z VAT umożliwia on między innymi: łączenie się z zagranicznym numerem komórkowym po cenie połączeń stacjonarnych, bezpłatną pocztę głosową, niższe ceny na numer SkypeIn. Niestety polska wersja SkypePro nie pozwala za darmo łączyć się z krajowymi numerami stacjonarnymi.

Większość mieszkańców Europy Zachodniej a także m.in. Estonii czy Portoryko, dzięki usłudze SkypePro może łączyć się za darmo z krajowymi numerami stacjonarnymi. Niestety nie jest to możliwe na terenie Polski.

Na osłodę dla polskich użytkowników SkypePro pozostała usługa Skype To Go. Można dzięki niej przyporządkować specjalny numer telefonu Skype To Go do dowolnego zagranicznego numeru telefonicznego ( zarówno komórkowego jak i stacjonarnego ). A następnie łączyć się z numerem To Go ze swojej komórki, telefonu stacjonarnego czy Skype'a według taryfy lokalnej oraz ceny za połączenie zgodnie z taryfą SkypeOut ( od 7 groszy za minutę + 17 groszy za nawiązanie połączenia ).

_ -Miliony Skyperów na całym świecie korzystają codziennie z tanich międzynarodowych połączeń wykonywanych poprzez Skype. Dzięki usłudze Skype To Go, nie musimy już martwić się o koszt rozmowy międzynarodowej. Jeśli krewny lub znajomy mieszka za granicą, teraz rozmowy telefoniczne, nawet z telefonów komórkowych są tanie jak nigdy wcześniej. I nie potrzeba do tego komputerów _- chwali nową usługę Stefan Oberg, wiceprezes Skype.

Poza jednym numerem Skype To Go, polska wersja pakietu Skype Pro zawiera:

- Pocztę głosową ( normalnie kosztuje 69 zł z VAT za rok )
- 138 zł zniżki na zakup numeru SkypeIn ( normalnie 138 zł z VAT za rok )
- Rabaty na zakupy w sklepie internetowym Skype i na usługi Skype Extra ( dzwonki, awatary ).

Darmowe połączenia z numerami stacjonarnymi są dostępne dla użytkowników SkypePro z następujących państw: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Guam, Hiszpania, Holandia, Hong Kong, Irlandia, Izrael, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Portoryko, Singapur, Szwecja, Tajwan, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Skype To Go natomiast dostępny jest, oprócz Polski także w Australii, Danii, Estonii, Finlandii, Hong Kongu, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Więcej:

Patrz także:

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)