Jest chętny na zakup WebOS

Jest chętny na zakup WebOS

Jest chętny na zakup WebOS
Źródło zdjęć: © HP
04.10.2011 10:16

Wiele wskazuje na to, że rozwijany przez HP system WebOS lata świetności może mieć wciąż przed sobą. Wszystko dlatego, że Amazon jest bardzo zainteresowany jego przejęciem - informuje serwis Venturebeat.

O zawirowaniach wokół mobilnego systemu od HP pisaliśmy wielokrotnie - najpierw HP ogłosił, że kończy wsparcie dla WebOS, aby później kilkukrotnie zmienić zdanie - szerzej o tym informowaliśmy w tej oraz tej wiadomości. Teraz może się okazać, że system ten trafi w dobre ręce i otrzyma drugą szansę na rynku.

Według serwisu _ Venturebeat _, poważne zainteresowanie WebOS wykazuje Amazon, który zaprezentował swój własny tablet, Kindle Fire. Rozmowy mają być już w bardzo zaawansowanej fazie, a ich finalizacja spodziewana jest w niedalekiej przyszłości. Powstaje zatem pytanie po co Amazonowi WebOS?

Najlepszą odpowiedzią będzie _ Kindle Fire _, który pracuje pod kontrolą mocno zmodyfikowanego, głównie graficznie, systemu Google Android. Nie jest tajemnicą, że Amazon lubi być niezależny i polegać na własnej infrastrukturze - taką możliwość dałoby mu przejęcie znajdującego się już na rynku systemu. A znając rozmach i skalę przedsięwzięć podejmowanych przez tę firmę, możnaby być spokojnym o rozwój i przyszłość WebOS.

Prawdziwość informacji o rozmowach HP z WebOS może umocnić fakt, że jeden z prezesów HP odpowiedzialnych za produkty innowacyjne, Jon Rubinstein, w zeszłym roku objął jedno ze stanowisk w zarządzie Amazonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)