Jedyny sposób na ciężkie czasy - Internet

Jedyny sposób na ciężkie czasy - Internet

Jedyny sposób na ciężkie czasy - Internet
11.02.2009 21:02, aktualizacja: 12.02.2009 16:41

Internet może być jedynym sposobem na przezwyciężenie kryzysu. To tutaj zwracają się po pomoc wszyscy, którzy potracili domy, miejsca pracy i stabilność gospodarczą. Szczególnym tego typu miejscem jest Craigslist, czyli swobodne ogłoszenia usług. Można tutaj znaleźć setki tysięcy osób szukających kogoś do stworzenia logo, napisania artykułu lub innej drobnej rzeczy.

W obliczu kryzysu ludzie sięgają po różne metody w znalezieniu pracy. Ostatnio bardzo popularne stało się korzystanie z internetowych tablic ogłoszeń, które nie dają stałej pracy, ale pozwalają przeczekać najtrudniejszy okres. Takim miejscem jest Craigslist - http://www.craigslist.org/about/sites - sposób na swobodne wyszukiwanie ludzi, produktów lub usług. Nie wychodząc z domu, dzięki swojemu doświadczeniu, można wykonać za kogoś pracę za niekiedy całkiem spore pieniądze.

Serwis przez ostatnie sześć miesięcy odnotowuje stały wzrost popularności. Susan MacTavish, rzeczniczka Craigslist.org tłumaczy, że jedyną zasadą jaka musi być przestrzegana podczas korzystania z "tablicy ogłoszeń", to osobisty kontakt osoby zlecającej zadania i pracownika. To najlepsze zabezpieczenie przed oszustami.

"Ludzie we współczesnym świecie wyrażają swoją opinię, mówią o uczuciach i często proszą o drobne przysługi osoby, których wcale nie znają. Wszystko odbywa się za pośrednictwem portalu społecznościowego. Najlepszym tego przykładem są banki czasu lub koła pomocy. Gdy nie potrafię wywiercić dziury w ścianie, zamieszczam ogłoszenie w portalu i już mam kilku chętnych. W zamian ja też mogę wyświadczyć komuś przysługę. Ale takie relacje są możliwe jedynie przez Internet gdzie ludzie są niby blisko a jednak daleko. Bo dlaczego nie można poprosić o podobną przysługę sąsiada zza ściany?" - mówi PC World socjolog zmian społecznych Ireneusz Kupidurski.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)