Jasne diody LED dla aparatów cyfrowych

Jasne diody LED dla aparatów cyfrowych

Jasne diody LED dla aparatów cyfrowych
09.07.2007 14:30

Przedstawiciele południowokoreańskiej firmy Seoul Semiconductor poinformowali o stworzeniu nowych diod LED do lamp błyskowych. Charakteryzują się one niewielkimi wymiarami i mają być konkurencją dla lamp ksenonowych.

Obraz
© Jasna, miniaturowa dioda LED

Nowe diody LED mają zastąpić stosowane obecnie w aparatach cyfrowych oraz niektórych telefonach komórkowych ksenonowe lampy błyskowe. Producent utrzymuje, że jego produkt będzie szeroko stosowany przez firmy na całym świecie. Urządzenia ( seria FCW211Z ) zasilane są prądem o natężeniu 2 A i wysyłają światło o natężeniu do 200 kandeli. Dzięki temu są ponad dwukrotnie jaśniejsze od standardowych diod flash LED.

Dużą zaletą nowości są też ich niewielkie gabaryty, które w porównaniu do lamp ksenonowych stosowanych w telefonach komórkowych ( 10,1 mm szerokości, 4,6 mm długości, 3,5 mm wysokości ) wynoszą 3,5 x 3 x 0,75 mm.

Nowe diody radzą sobie z doświetlaniem podczas rejestrowania filmów oraz wykonywania zdjęć seryjnych. Charakteryzują się też ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu do lamp ksenonowych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)