Japonia: Krab śnieżny sprzedany za rekordową kwotę

Japonia: Krab śnieżny sprzedany za rekordową kwotę

Japonia: Krab śnieżny sprzedany za rekordową kwotę
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Nippon TV News 24 Japan
Karolina Modzelewska
20.11.2019 12:25, aktualizacja: 20.11.2019 12:47

Na japońskiej giełdzie owoców morza w Tottori padła rekordowa cena za kraba śnieżnego. Wcześniejszy rekord został pobity i to ponad dwukrotnie, a ważący 1,2 kg skorupiak stał się najdroższym okazem ze swojego gatunku.

Krab śnieżny został sprzedany za 5 mln jenów (około 180 tys. zł). Jest to najwyższa cena, jaką dotychczas zapłacono za skorupiaka.

Poprzedni rekord również padł w Tottori, jednak cena kraba była zdecydowanie niższa i wyniosła "zaledwie" 2 mln jenów (około 70 tys. zł).

Licytacja skorupiaków

Krab był przedmiotem aukcji, którą wygrał Tetsuji Hamashita, prezes hurtowni rybackiej Hanashita Shoten. Teraz trafi na talerze klientów ekskluzywnej restauracji w eleganckiej dzielnicy Ginza w Tokio.

- Wiem, że to ekstremalne, ale taki jest zwyczaj – powiedział Hamashita w rozmowie z CNN. Podkreślił również, że nie ma wątpliwości co do tego, że smak kraba jest wart takiej ceny.

Krab sposobem na szczęście

Tegoroczny sezon połowów kraba śnieżnego rozpoczął się 6 listopada, a pierwsza licytacja na giełdzie owoców morza w Tottori odbyła się już kolejnego dnia. Japończycy wierzą, że nabycie kraba z pierwszego połowu jest gwarancją pomyślności i długiego życia.

Według organizatorów aukcji uczestnicy byli zaskoczeni tak wysoką ceną. Nawet Hamashita przyznał, że spodziewał się, że ostateczna cena skorupiaka wyniesie około 3 mln jenów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)