Jak zablokować wyskakujące okienka? Podpowiadamy, jak to zrobić w kilku prostych krokach

Jak zablokować wyskakujące okienka? Podpowiadamy, jak to zrobić w kilku prostych krokach

Jak zablokować wyskakujące okienka? Podpowiadamy, jak to zrobić w kilku prostych krokach
Źródło zdjęć: © East News | goir/easyfotostock/Eastnews
Karolina Modzelewska
06.11.2019 07:23

Wyskakujące okienka potrafią uprzykrzyć życie. Zwłaszcza kiedy chcemy spokojnie przeglądać internet, a pojawiające się komunikaty skutecznie to utrudniają. Podpowiadamy, jak zablokować wyskakujące okienka w systemie Windows i MacOS.

Blokowanie wyskakujących okienek jest funkcją domyślnie dostępną w przeglądarkach. Aby ją włączyć, należy wykonać kilka prostych działań. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak to zrobić w przeglądarkach Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Safari.

Internet Explorer

Włącz program Internet Explorer. W prawym górnym rogu kliknij Ustawienia. Następnie wybierz Opcje internetowe. W karcie Prywatność, w obszarze Blokowanie wyskakujących okienek zaznacz opcję Włącz blokowanie wyskakujących okienek. Kliknij znajdujące się obok Ustawienia, aby dopasować do swoich preferencji funkcje blokowania.

W okienku Ustawienia blokowania wyskakujących okienek w obszarze Poziom blokowania możesz ustawić żądany poziom z rozwijanej listy. Po wybraniu interesujących cię opcji naciśnij przycisk Zamknij. Aby zakończyć całą procedurę, kliknij przycisk Zastosuj oraz OK.

Google Chrome

Włącz program Google Chrome. W prawym górnym rogu kliknij Ustawienia. W kolejnym kroku wybierz opcję Zaawansowane. Przejdź do obszaru Prywatność i bezpieczeństwo. Kliknij Ustawienia witryn. W tym obszarze zjedź w dół i wybierz Pop-upy i przekierowania. Zaznacz jedną z opcji Zablokowane lub Dopuszczone.

Mozilla Firefox

Włącz program Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu kliknij Otwórz menu. Następnie wybierz Opcje. Po lewej stronie kliknij Prywatność i bezpieczeństwo. Zjedź w dół do obszaru Uprawnienia. Tam zaznacz Blokowanie wyskakujących okien. W tym miejscu możesz również dodać wyjątki, czyli określić, które witryny mogą otwierać wyskakujące okienka.

Safari

Włącz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz opcję Safari. W kolejnym kroku zaznacz Preferencje, a następnie przejdź do karty Ochrona. W obszarze Zawartość witryny wybierz opcję Blokuj okna wyskakujące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)