Jak zabezpieczyć się przed internetowymi oszustwami hazardowymi?

Jak zabezpieczyć się przed internetowymi oszustwami hazardowymi?

Jak zabezpieczyć się przed internetowymi oszustwami hazardowymi?
Źródło zdjęć: © © apops - Fotolia.com
23.05.2014 13:43, aktualizacja: 23.05.2014 14:08

Pokusa zdobycia pieniędzy bez żadnego wysiłku okazuje się dla wielu zbyt silna do odparcia, zwłaszcza gdy taka możliwość istnieje na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Dlatego tak ogromną popularnością cieszą się kasyna online oraz typowanie na wyścigach konnych i przy innych wydarzeniach sportowych. Jednak podobnie jak w przypadku branży zakładów i gier hazardowych w realnym świecie, obok legalnego biznesu online działają oszuści, którzy wykorzystują wysyłki spamowe w celu dotarcia do potencjalnych odbiorców. Aby pomóc użytkownikom zabezpieczyć się przed takimi oszustwami, Kaspersky Lab stworzył listę zaleceń dla tych, którzy lubią hazard online.

Kasyno online
Spam reklamujący kasyna internetowe jest wysyłany we wszystkich najpopularniejszych językach w sieci, dominuje jednak język angielski. Fałszywe strony reklamowane w spamie są przechowywane głównie w państwach, w których hazard jest legalny, ale dostęp do nich mogą uzyskać użytkownicy na całym świecie. Taka sytuacja odpowiada oszustom, ponieważ utrudnia ofiarom zidentyfikowanie właścicieli strony, która zniknęła już z internetu, a została zarejestrowana w innej części świata.

Jak rozpoznać nielegalną stronę

• Oszuści wykorzystują tanie strefy domen, takie jak net, biz, info.
• Nielegalne kasyna działają bez licencji.
• Oszuści wykorzystują spam w celu reklamowania swoich stron (w przeciwieństwie do legalnych kasyn online).
• Oszukańcze kasyna powstają zazwyczaj tuż przed pojawieniem się wysyłek spamowych i mają krótką żywotność.

*Wyścigi konne *
Innym rodzajem oszustw, które są szczególnie popularne wśród spamerów „hazardowych”, są wiadomości e-mail dotyczące zakładów na wyścigach konnych. Tego rodzaju spam jest szczególnie rozpowszechniony w Japonii, ale jego popularność wzrasta również w Stanach Zjednoczonych i Rosji. Aby otrzymać dokładną prognozę, potencjalny klient musi zwykle wpłacić najpierw zaliczkę. Strona obiecuje pokrycie wszelkich strat w przypadku, gdy prognoza okaże się błędna, tak się jednak nie dzieje.

Przestępcy stosują podobne podejście w oszustwach dotyczących rzekomego ustawiania meczy, w których użytkownicy są nakłaniani do zapłacenia za informacje dotyczące „gwarantowanych” zwycięzców.

„Jeżeli uprawiasz hazard online, postaraj się przestrzegać tych prostych zasad. Po pierwsze, nigdy nie rejestruj się na stronach internetowych, które są reklamowane za pomocą spamu. Po drugie, typuj tylko na stronach mających dobrą reputację – poszukaj w internecie recenzji użytkowników. Po trzecie, zignoruj wiadomości e-mail, za pomocą których jesteś informowany, że zostałeś losowo wybrany jako zwycięzca loterii” – powiedziała Tatiana Kulikowa, starszy analityk spamu, Kaspersky Lab.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)