Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu na smartfonie?

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu na smartfonie?
Źródło zdjęć: © iStock.com

05.04.2019 20:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wibracje i dźwięki klawiatury mogą być naprawdę irytujące, zwłaszcza, jeśli dużo piszemy na smartfonie. Często zdarza się, że urządzenia domyślnie maja włączone wibracje towarzyszące naciskaniu klawiszy. Jeśli chcesz je wyłączyć, a nie wiesz jak to zrobić, poniżej znajdziesz instrukcję.

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu w klawiaturze SwiftKey?

SwiftKey to jedna z wielku klawiatur dostępnych w systemie Android. Żeby wyłączyć w niej wibracje musicie najpierw otworzyć ustawienia klawiatury. Znajdziecie je w ustawieniach systemu, w zakładce "Język i wprowadzanie". Możecie też dotrzeć tam klikając na znaczek "trybika" kiedy klawiatura jest otwarta - na przykład podczas pisania wiadomości.

Po otwarciu interfejsu klawiatury SwiftKey wybierzcie kafelek "Pisanie" , a następnie "Dźwięk i wibracje". Tutaj możecie zdecydować, na jakim poziomie mają byc dźwięki lub wibracje klawiatury, albo po prostu je wyłączyć.

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu w klawiaturze GBoard?

GBoard jest klawiaturą https://tech.wp.pl/google-6170643008112769ctu wstaw treść, którą można pobrać ze sklepu Play. Dostępna jest na wszystkie urządzenia z Andoidem, a dla smartofonów Xiaomi jest domyślna. Żeby wyłączyć wibracje w Google Board musicie wejść w ustawienia telefonu, wybrać "Język i wprowadzanie" i odszukać na liści GBoard. W jej ustawieniach wybierzcie zakładkę "Preferencje" i na samym dole strony znajdziecie ustawienia dźwieków i wibracji przy naciśnięciu klawisza. Odznaczcie je, jesli chcecie je wyłączyć.

Jak wyłączyć wibracje przy pisaniu w innych klawiaturach?

Jeśli korzystacie z innych klawiatur niż SwiftKey lub GBoard, proces wyłączania wibracji przebiega podobnie. W ustawieniach telefonu odszukajcie zakładkę "Język i wprowadzanie".

W przypadku domyślnej klawiatury Samsung musicie wcisnąć koło zębate obok jej nazwy, w kolejnym kroku rozwinąć opcje zaawansowane i odznaczyć wibracje podczas wciśnięcia klawisza.

Przy klawiaturze Xperia jest jeszcze łatwiej. Po jej wybraniu w menu "Jezyk i wprowadzanie" od razu znajdziecie przycisk "Reakcja na naciśnięcie klawisza". Wystarczy ją wybrac i odznaczyć niechciane wibracje i dźwięki.

Dla klawiatury LG, podobnie jak w przypadku Samsunga wybierzcie koło zębate przy jej nazwie. Na liście ustawień wybierzcie "Więcej". Na samej górze opcji pojawi się opcja wibracji, a tuż pod nią dźwieków klawiatuy. Odznaczcie je i po sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)