Trwa ładowanie...
holderName

Jak ukryć aktywność na Instagramie? Na szczęście można to zrobić

W ubiegłym roku Instagram wprowadził możliwość sprawdzania aktywności innych użytkowników. Istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji. Tłumaczymy, jak to zrobić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktywność na Instagramie można i lepiej ukryć
Aktywność na Instagramie można i lepiej ukryć (Pixabay.com)
holderName

Instagram od kilku lat staje się czołowym medium społecznościowym. Dla niektórych jest już nawet zamiennikiem Facebooka. A dzieje się to z wielu powodów. Przede wszystkim jest łatwiejszy, bardziej przejrzysty i pozwala szybko znaleźć to, czego chcemy.

Przez pewien czas pozwalał też na większą dozę prywatności... ale z czasem zaczęło się to zmieniać. Instagram początkowo służył tylko do umieszczania zdjęć i dodawania im filtrów. Aż tu nagle pojawiła się możliwość wysyłania wiadomości prywatnych. Później było tylko gorzej - dodano opcję sprawdzania czyjejś aktywności.

Jak sprawdzić czyjąś aktywność na Instagramie?

Instagram pokazuje aktywność osób, z którymi prowadziliśmy rozmowę w sekcji prywatnych wiadomości. Tuż przy nicku osoby pokazuje się informacja o ostatniej aktywności - na przykład "wczoraj", "pięć minut temu" czy "aktywny teraz".

holderName

Jak wyłączyć aktywność na Instagramie?

Status aktywności można wyłączyć w Ustawieniach. Musimy odszukać sekcję "Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie przejść do "Status aktywności". Tam wystarczy odznaczyć "Pokaż status aktywności", aby obserwowane przez nas osoby, z którymi prowadziliśmy rozmowy, nie widziały naszej aktywności.

Młodzi uciekają z Facebooka - wolą Instagram i TikTok

Instagram jest jedną z najpopularniejszych aplikacji wśród młodych ludzi. Oni nie chcą spędzać czasu na Facebooku. Dlaczego? Bo tam ich prywatność jest znacznie mniejsza. Nie chodzi o zasady, czy działanie serwisu, ale o to, kto na nim przebywa. Spędzają sieciowy czas na terytorium wolnym od sytuacji, w której "mama komentowała im posty i oznaczała się z koleżankami na śmiesznych memach".

holderName

I nie ma się co dziwić, że młodzi ludzie nie chcą być na Facebooku. Platforma, jej zawartość i sposób korzystania nie należą już do wyznaczających trendy. Tak naprawdę, to ledwo starają się za nimi nadążyć. Portal Marka Zuckerberga próbuje, ale nie idzie w tą stronę, co trzeba. Widać to po reakcjach, na ostatni projekt Facebooka - tak zwany "LOL".

Na Instagramie, ale szczególnie na TikToku (wcześniej Musical.ly) nie mają takich problemów. Ale tam też należy dostosować swoje ustawienia prywatności w odpowiedni sposób. Instagram powoli również się "starzeje", a młodzi też mają na to swój sposób. Zakładają kilka kont - jedno publiczne dla wszystkich, a kolejne prywatne, gdzie przyjmują tylko najbliższych znajomych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów