Jak wybrać słuchawki dla gracza? Na to trzeba zwrócić uwagę

Jak wybrać słuchawki dla gracza? Na to trzeba zwrócić uwagę

Jak wybrać słuchawki dla gracza? Na to trzeba zwrócić uwagę
Źródło zdjęć: © Fotolia | Mikael Damkier
Radosław Rosiejka
04.12.2017 11:23, aktualizacja: 19.12.2017 10:19

Na rynku jest wiele różnych słuchawek, ale jak wybrać najlepsze dla gracza? Wygląd to nie wszystko, a przy kupnie słuchawek warto zastanowić się, czy chcemy odciąć się od otoczenia, czy usłyszeć każdy szmer pojawiający się w rozgrywce.

Słuchawki dzielą się na konstrukcje zamknięte i otwarte. W tych pierwszych część fali akustycznej jest wytłumiana, a dźwięk kierowany bezpośrednio w stronę przewodu słuchowego. To pozwala na całkowite odcięcie się od otoczenia i skupieniu na grze.

Drugą ważną rzeczą jest wielkość muszli słuchawkowej przylegającej do ucha. Można przyjąć, że im większa, tym lepsza, ponieważ lepiej odizoluje ucho od dźwięków z zewnątrz. W słuchawkach dla graczy ważna jest jakość wykonania samej muszli. Najlepiej jeśli będzie ona bardzo miękka, bo dzięki temu lepiej przylgnie do ucha.

Na rynku są też słuchawki dla graczy o konstrukcji otwartej. Możemy usłyszeć w nich część dźwięków z otoczenia. Jednak mają też swoją zaletę, a jest nią lepsza jakość dźwięku i lepsze jego odwzorowanie. Wpływa to oczywiście na samą rozrywkę i lepsze wejście w świat gry.

Przy wyborze konkretnych słuchawek warto zastanowić się, gdzie będziemy grać. Jeśli jest to zamknięty pokój, w którym nikogo poza nami nie będzie, to konstrukcja otwarta może bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie możemy wszystkiego podporządkować na potrzeby gry, warto zastanowić się nad konstrukcją zamknięta.

Jednak przy wyborze słuchawek dla gracza trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na komfort noszenia. Nie powinny one ani uciskać, ani być za luźne. Ważne, żeby ich używanie nie męczyło przy dłuższych rozgrywkach i nie powodowało, że jedyne, co chcemy zrobić, to je zdjąć. Na to przecież nie można pozwolić, bo odetniemy sobie wiele ważnych informacji potrzebnych do wygrania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)