Jak włączyć napisy do filmów. Poznaj różne sposoby

Jak włączyć napisy do filmów. Poznaj różne sposoby19.08.2017 11:27
Jak włączyć napisy do filmów. Poznaj różne sposoby
Źródło zdjęć: © iStock.com | demaerre

Niektórzy z nas preferują oglądanie zagranicznych filmów z lektorem, a niektórzy wolą oglądanie filmów z tłumaczeniem w postaci napisów. Jak włączyć napisy do filmów w programach do odtwarzania multimediów? Oto sposoby.

Włączanie napisów do filmów w programie Windows Media Player

Windows Media Player jest domyślnym odtwarzaczem systemu Windows i dlatego często korzystamy z niego w pierwszej kolejności.

Najpierw powinniśmy zadbać o to, aby program posiadał wtyczkę DirectVobSub, umożliwiającą wyświetlanie napisów w filmach. W tym celu warto ściągnąć i zainstalować paczkę kodeków, np. K-Lite Codec Pack, czyli jeden z najbardziej uniwersalnych i najczęściej używanych pakietów z potrzebnymi kodekami, dzięki którym możemy bezproblemowo wyświetlać filmy w różnych formatach

Żeby więc włączyć napisy do filmów w programie Windows Media Player, należy umieścić plik tekstowy z napisami w tym samym folderze, w którym znajduje się film oraz nazwać go tak samo jak plik z filmem. Pliki z napisami mogą mieć rozszerzenie txt albo rozszerzenie srt.

Żeby program ten mógł wyświetlać pożądane napisy, powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy jest ono włączone w opcjach programu. W tym celu włączmy konkretny film i kliknijmy w ekran prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierzmy opcję "Teksty i napisy" i zaznaczmy pole "Włączone, jeśli dostępne".

Włączanie napisów do filmów w programie VLC media player

Włączenie napisów do filmów w programie VLC media player jest bardzo proste: wystarczy otworzyć film, wybrać z górnego menu opcję "Napisy", a następnie kliknąć w "Dodaj plik z napisami...". Program ten potrafi otworzyć napisy w wielu różnych formatach, np. vtt, srt, cdg itp.

Należy pamiętać również, że plik z napisami powinien znajdować się w folderze z filmem i mieć tę samą nazwę.

Włączanie napisów do filmów w programie BESTplayer

Obecna wersja programu BESTplayer pozwala na automatyczne wyszukiwanie napisów do filmu i ich automatyczne włączenie. Po prawej stronie okna programu znajduje się "Przybornik", w który klikamy. Wówczas pojawi nam się dodatkowe okno z zakładkami. Klikamy w "Napisy" i tu możemy zadecydować, czy chcemy dodać już wcześniej ściągnięte napisy do wybranego filmu, czy wyszukać je w internecie. Dodatkowo zaznaczmy boks "Wyświetlaj napisy", który znajduje się w górnej części zakładki.

Włączanie napisów do filmów w programie ALLPlayer

Ten program również w pełni automatycznie dobiera napisy do filmów. Jeśli włączymy pożądany film, wówczas poinformuje on nas komunikatem "Są Napisy – Pobierz". Po kliknięciu w to pole ALLPlayer pobierze napisy do filmu z internetu i zapisze je na dysku w tym miejscu, gdzie znajduje się film. Teraz wystarczy jedynie przeciągnąć plik z napisami na ekran z wyświetlanym filmem.

ALLPlayer umożliwia również dostosowanie wyświetlania napisów, np. kolor czcionki, wielkość, szybkość odtwarzania. Żeby wejść w menu opcji dostosowywania napisów, trzeba kliknąć w ikonę tekstu, która powinna pojawić się automatycznie po nakierowaniu wskaźnika na prawą stronę ekranu. Wówczas rozwinie nam się menu z wieloma opcjami, a my wybieramy "Parametry Programu". Pojawi nam się okno ustawień, w którym wybieramy opcję "Napisy".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)