Jak usunąć aplikację na Androidzie?

Jak usunąć aplikację na Androidzie?

Jak usunąć aplikację na Androidzie?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
06.09.2017 21:21

Android to obecnie jeden z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych, na którym pracuje mnóstwo telefonów oraz tabletów, zarówno tych flagowych, jak i ze średniej półki cenowej. Na Androidzie działa wiele przydatnych aplikacji, z których korzystają codziennie miliony osób, ale nie wszystkim się one przydają i jeżeli z nich nie korzystamy, to zaczynają zalegać w telefonie. O tym, jak usunąć aplikacje na Androidzie, jest niniejszy artykuł.

Które aplikacje na Androidzie można usunąć?

Aplikacje bez wątpienia ułatwiają nam życie, ale niekiedy bywa ich za dużo i niepotrzebnie zajmują pamięć wewnętrzną telefonów. Jeżeli usuniemy kilka nieprzydatnych aplikacji z Androida, to będziemy mieli więcej miejsca na ulubione utwory, zdjęcia czy materiały wideo.

Należy jednak wiedzieć, że swobodnie możemy usunąć jedynie zainstalowane przez nas aplikacje. Aplikacje systemowe na Androidzie bądź preinstalowane, a więc takie, które są na stałe dołączone do oprogramowania i które pojawiają się nawet po przywróceniu telefonu do ustawień fabrycznych, możemy jedynie wyłączyć albo usunąć po uzyskaniu specjalnych uprawnień do pełnego dostępu, czyli tzw. roota.

Jak usunąć aplikację z telefonu?

Jeżeli nie korzystamy już z niektórych aplikacji np. z Endomondo albo Shazam, możemy je w bardzo prosty sposób usunąć z naszego telefonu. W tym celu przechodzimy do menu wszystkich aplikacji i wybieramy ikonkę koła zębatego, pod którą kryją się ustawienia Androida.

W ustawieniach wyszukujemy pole "Aplikacje". Tam pojawią się wszystkie aplikacje, jakie mamy zainstalowane, łącznie z systemowymi (zakładka "Wszystkie"). Teraz wystarczy stuknąć na wybraną aplikację i kliknąć w przycisk "Odinstaluj"

Jak wyłączyć systemowe aplikacje na Androidzie?

Wyłączanie systemowych aplikacji na Androidzie odbywa się tak samo jak usuwanie innych aplikacji, z tym że w tym przypadku należy stuknąć pole z poleceniem "Wyłącz". Następnie system wyświetli okienko z pytaniem o to, czy zastąpić tę aplikację wersją fabryczną. Wówczas klikamy "Tak".

Aplikacje wyłączone można zawsze z powrotem włączyć. Ich lista znajduje się w "Aplikacje", w zakładce "Wyłączone".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)