Jak szybko usunąć wszystkie posty na Facebooku? Jest na to łatwy sposób

Jak szybko usunąć wszystkie posty na Facebooku? Jest na to łatwy sposób

Jak szybko usunąć wszystkie posty na Facebooku? Jest na to łatwy sposób
Źródło zdjęć: © East News | Michael Macor
Arkadiusz Stando
26.03.2018 10:34, aktualizacja: 26.03.2018 11:03

W związku z niedawnymi problemami Facebooka, wiele osób zdecydowała się usunąć swoje konta. Jeśli jednak nie chcecie tego robić, a zaledwie zmniejszyć ilość danych i swojej aktywności na portalu, to mamy dla was rozwiązanie.

Afera wokół Facebooka i Cambridge Analytica nadal trw, a użytkownicy masowo usuwają konta w ramach akcji #deletefacebook. Robią to nie tylko właściciele zwykłych kont, ale i duże firmy. Elon Musk usunął strony dwóch swoich przedsiębiorstw - Tesli oraz SpaceX.

Istnieje specjalne narzędzie pomagające masowo edytować wpisy i naszą aktywność. Social Book Post Manager to rozszerzenie do przeglądarek Google Chrome, Vivaldi i Opera. Korzystając z niego, możecie łatwo usunąć wszystkie publikowane przez siebie treści - w tym komentarze i lajki. Wersję dla chrome pobierzecie pod tym adresem.

Zanim jednak to zrobicie, pamiętajcie o pobraniu kopii swoich danych - być może znajdziecie tam coś wartościowego. Warto je także trzymać ze względów bezpieczeństwa. Przed usunięciem konta także należy to zrobić.

Obraz
© facebook

Aby uruchomić narzędzie, należy przejść na stronę Facebooka, zalogować się i kliknąć w ikonkę na pasku. Dla wersji Chrome zdjęcie poniżej:

Obraz
© Chrome

Po uruchomieniu Social Book Post Manager, aplikacja poprosi nas o przejście do dziennika aktywności. Wystarczy wcisnąć "Ok", a sama przeniesie nas pod odpowiedni adres.

Obraz
© Social Book Post Manager

Dalej właściwie wszystko jest już jasne. Możecie masowo edytować wszelką treść jaką chcecie. Do wyboru jest kilka możliwości - usunięcie postów, komentarzy, zmiany ustawienia prywatności postów (możemy np. ukryć posty aby były widoczne tylko dla nas) czy cofnięcie wszystkich lajków. Aby to zrobić, należy jednak wyszukać wpisy według odpowiednich kryteriów. Po ich wybraniu, zostaną podświetlone żółtym kolorem. Należy wtedy wybrać, co chcemy z nimi zrobić. Może to chwile zająć, więc czekajcie cierpliwie.

Obraz
© Social Book Post Manager
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)