Jak odzyskać usunięte pliki z komputera? Mamy kilka sposobów

Jak odzyskać usunięte pliki z komputera? Mamy kilka sposobów
Źródło zdjęć: © WP.PL | Arkadiusz Stando
Arkadiusz Stando

24.11.2017 14:06, aktual.: 24.11.2017 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarza się każdemu, ale nie każdy jest świadomy tego, że takie pliki jest łatwo odzyskać. Mamy kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Sposobów na odzyskanie plików jest kilka. Zależy od sytuacji. Przede wszystkim należy upewnić się, że pliki nie zostały jeszcze usunięte z kosza. Jeśli tak to pozostają nam dwie główne opcje. Przywracanie systemu Windows/poprzedniej wersji, lub opcja skorzystania z odpowiedniego oprogramowania.

Przywracanie systemu jest skuteczne jedynie w przypadku, gdy dopiero co straciliśmy pliki, lub wiemy kiedy to się stało. Możemy przywrócić system do stanu sprzed usunięcia plików. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pliki które stworzyliśmy do czasu przywrócenia, zostaną utracone.

Jest jednak lepsza opcja, pozwalająca przywracać pliki z docelowych folderów. Jeśli wiesz z jakiego folderu pochodził usunięty plik, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na folder, i wybrać opcję "przywróć poprzednie wersje".

Obraz
© WP.PL

Teraz pojawi się okienko, w którym możesz wybrać wersję, do której potrzebujesz przywrócić folder lub plik.

Obraz
© WP.PL

Inną możliwością jest skorzystanie z odpowiedniego oprogramowania. Jednym z takich programów jest "Recover My Files". Dzięki temu narzędziu można odzyskać pliki, które zostały usunięte z kosza, zniknęły z powodu ponownej instalacji systemu Windows lub zostały usunięte przez wirusa.

Po pierwsze pobierz i zainstaluj program. Można to zrobić pod tym linkiem.

Przy włączaniu aplikacji wyświetlają się dwie opcje "Recover Files" i "Recover a Drive".

Jeśli chcesz odzyskać swoje pliki, musisz wybrać opcję "Recover Files". Następnie wybierz dysk na którym chcesz wyszukiwania i odzyskiwania plików.

Dalej wybierz "Search for deleted files". Po kilku sekundach program znajdzie wszystkie usunięte pliki. Wystarczy tylko wybrać pliki które chcemy odzyskać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)