Jak namierzyć skradziony lub zgubiony telefon z Androidem lub iOS?

Jak namierzyć telefon? Podpowiadamy
Jak namierzyć telefon? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © Pexels

30.09.2020 19:09, aktual.: 01.03.2022 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowoczesne smartfony, niezależnie od posiadanego przez nie systemu - iOS lub Android, mają wiele funkcji bezpieczeństwa, które ułatwią nam zlokalizowanie i zabezpieczenie na nich danych. Oto jak namierzyć skradziony lub zgubiony telefon.

Kiedy nie możemy znaleźć naszego smartfona z Androidem czy iOS, a długie poszukiwania wydają się nie mieć już sensu, zawsze możemy sięgnąć po przygotowane przez producentów systemu metody na ich odnalezienie. W przypadku kradzieży urządzenia oczywiście warto ten fakt w pierwszej kolejności zgłosić na policję, a dodatkowo poinformować o tym naszego operatora komórkowego

Zablokowanie karty SIM przez operatora jest o tyle istotne, że dzięki temu nie będziemy narażeni na ewentualne koszta związane z wykonywaniem połączeń lub kupowaniem tzw. SMS-premium. Ale nie tylko konsekwencji finansowych powinniśmy się obawiać - nie wiadomo, do jakiego innego celu nasz numer zostanie wykorzystany. 

Jeśli jednak samodzielnie chcemy odnaleźć nasz smartfon, podpowiadamy, jak namierzyć skradziony lub zgubiony telefon.

Jak odnaleźć zgubiony lub skradziony telefon z Androidem? 

Dzięki wbudowaniu w system funkcji "Znajdź moje urządzenie" przez firmę Google, użytkownicy mogą zdalnie z poziomu przeglądarki internetowej wykonać kilka podstawowych czynności mających na celu zabezpieczyć dane użytkownika. 

W ramach usługi "Znajdź moje urządzenie" możemy wykonać następujące kroki:

  • sprawdzimy kiedy ostatnio zalogowano się na nasze konto Google;
  • zadzwonimy na nasz telefon;
  • wylogujemy się z telefonu;
  • zablokujemy dane na naszym smartfonie; wyświetlimy lokalizację naszego telefonu na mapie.

Wystarczy zalogować się na tej stronie, tym samym kontem Google, z którym sparowane jest nasze urządzenie, a otrzymamy dostęp do panelu sterującego tymi funkcjami bezpieczeństwa.

Oczywiście powyższe funkcje będą dostępne jedynie w przypadku, kiedy nasze urządzenie wciąż będzie włączone i będzie posiadało dostęp do sieci. W przypadku wyłączenia smartfona lub wykasowania z niego naszych danych dostępu funkcje te niestety nie będą możliwe do wykonania.

Jak odnaleźć zgubionego lub skradzionego iPhone’a? 

Podobnie jak w przypadku urządzeń z Androidem, tak i urządzenia z systemem iOS posiadają swoją własną funkcję bezpieczeństwa związaną z lokalizacją zaginionego sprzętu. 

Urządzenie, które jest zabezpieczone, dzięki włączonej funkcji "Znajdź mój iPhone" możemy zlokalizować poprzez zalogowanie się na oficjalnej stronie Apple. Wystarczy, że zalogujemy się na niej swoimi danymi do konta iCloud, a po chwili powinniśmy otrzymać informację na temat lokalizacji naszego urządzenia. 

Jeśli na naszym urządzeniu z iOS funkcja lokalizacji nie została włączona, zawsze pozostanie nam ewentualna możliwość zmiany hasła do naszego konta Apple ID, a także innych kont do usług zainstalowanych na naszym iPhonie

Na szczęście protokoły Apple związane z bezpieczeństwem są na bardzo wysokim poziomie, a więc nie powinniśmy obawiać się o kradzież poufnych informacji zapisanych na iPhonie. Przebicie się przez protokoły bezpieczeństwa Apple wprawdzie są możliwe - lecz wymagają nie tylko laboratorium za kilkadziesiąt milionów złotych, jak i kilkumiesięcznej pracy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)