Jak korzystać z Google Tłumacz? Prosty poradnik dla użytkowników

Jak korzystać z Google Tłumacz? Prosty poradnik dla użytkowników

Jak korzystać z Google Tłumacz? Prosty poradnik dla użytkowników
Źródło zdjęć: © Pexels
09.08.2020 09:56, aktualizacja: 09.08.2020 12:40

Tłumacz Google to jedno z najwygodniejszych narzędzi, jeśli potrzebujemy szybko przetłumaczyć tekst z innego języka. Usługa dostępna jest na komputerach oraz urządzeniach z systemem iOS i Android. Jak korzystać z Google Tłumacz?

Aplikacja Tłumacz Google umożliwia tłumaczenie tekstu, pisma odręcznego, tekstu na zdjęciach, a nawet mowy. Obecnie dostępne jest ponad 100 różnych języków, które Google wykrywa i może przetłumaczyć na wybrany przez nas język.

Jak korzystać Google Tłumacz na komputerach?

Na komputerach, bez względu na system operacyjny, na jakim działamy, z Tłumacza Google możemy korzystać jedynie za pośrednictwem strony internetowej.

  • Aby przetłumaczyć teks, należy wejść na stronę Tłumacza Google;
  • Następnie wybieramy, czy chcemy tłumaczyć tekst, czy przesłać plik do tłumaczenia;
  • Tłumacz rozpoznaje i tłumaczy dokumenty zapisane w następujących rozszerzeniach: .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls, or .xlsx;
  • Jeżeli wybieramy tłumaczenie z pliku, to po przesłaniu dokumentu wybieramy język, na który ma zostać przetłumaczony tekst i klikamy "Tłumacz".

Jak korzystać Google Tłumacz na Androidzie?

Tłumacz Google na Androidzie dostępny jest zarówno z poziomu strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Aby ją pobrać, wystarczy wejść do sklepu Google Play lub skorzystać z naszego katalogu oprogramowania. Po konfiguracji mamy dostęp do znacznie większej liczby funkcji, niże te oferowane w przeglądarce.

Aplikacja Tłumacz Google umożliwia, m.in.:

  • Tłumaczenie tekstu po wpisaniu go - podobnie, jak w przeglądarce;
  • Tłumaczenie tekstu skopiowanego z dowolnej aplikacji - dotknij ikony Tłumacza Google;
  • Tryb offline dostępny dla 59 języków;
  • Tłumaczenie na bieżąco z użyciem aparatu - skieruj obiektyw na tekst, by błyskawicznie dokonać tłumaczenia;
  • Bieżące tłumaczenie rozmów dwujęzycznych (wybrane języki).

Dodatkowo aplikacja poprosi nas przy pierwszym uruchomieniu o wybranie języka podstawowego oraz tego, z którego najczęściej coś tłumaczymy. Aby pobrać pakiety obu języków do wykorzystania w trybie offline, pole "Tłumaczenie offline" musi zostać zaznaczone. Co ważne, by pobrać pakiety językowe, należy mieć połączenie z siecią Wi-Fi.

Jak korzystać Google Tłumacz na iPhonie lub iPadzie

Podobnie, jak na Androidzie, urządzenia mobilne Apple również doczekały się aplikacji Tłumacz Google na iOS. Odpowiednią wersję programu pobierzecie ze strony App Store lub z naszego katalogu oprogramowania.

Aplikacja na iOS ma te same funkcje, co dostępna na urządzenia z Androidem. Jednak działa jedynie na systemie iOS 11 lub nowszym oraz na iPhonach 4S, lub nowszych. Oczywiście, jeśli nie chcecie instalować dodatkowej aplikacji, to możecie również korzystać z Tłumacza Google z poziomu przeglądarki.

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wam, jak prosto korzystać Google Tłumacz. To bardzo przydatna aplikacja i chociaż nie jest doskonała, to tłumaczenia są zwykle na tyle trafne, że łatwo zrozumieć sens zdań i wypowiedzi nawet w całkowicie nieznanym nam języku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)