WP

Jak dużo wie o tobie Facebook? Wyniki mogą zdziwić

Nie wiadomo, czy Facebook zna twoje najskrytsze sekrety. Wiadomo, że zna cię na tyle, aby bezbłędnie wyświetlić reklamy, które cię zainteresują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sam możesz sprawdzić, ile wie o tobie Facebook
Sam możesz sprawdzić, ile wie o tobie Facebook (Fotolia, Fot: Sondem)
WP

Facebook zbiera informacje o swoich użytkownikach i tworzy na ich podstawie profile reklamowe. Dzięki temu na Facebooku, a także na stronach, na których znajduje się przycisk "lubię to", pojawiają się reklamy, które mniej lub bardziej odpowiadają naszym zainteresowaniom. My jako użytkownicy Facebooka możemy w sprawdzić do jakich grup reklamowych zostaliśmy zakwalifikowani, na podstawie naszych lajków i aktywności.

facebook
Podziel się

Aby to zrobić wejdź na Facebooka i znajdź dowolną reklamę. W prawym górnym rogu reklamy kliknij strzałkę w dół i kliknij "Dlaczego to widzę?", a następnie "Zarządzaj swoimi ustawieniami reklam". Teraz w polu "Twoje informacje" wybierz zakładkę "Twoje kategorie". Tutaj zobaczysz jak widzi cie Facebook i reklamodawcy.

WP
facebook
Podziel się

Tutaj możesz też wyłączyć profilowanie pod kątem reklam. Nie oznacza to jednak, że będziesz oglądał ich mniej. Będą za to bardziej przypadkowe.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP