Jak długo idzie przelew? Zobacz, kiedy pieniądze będą na koncie

Jak długo idzie przelew? Zobacz, kiedy pieniądze będą na koncie
Źródło zdjęć: © Fotolia
Adam Bednarek

07.06.2019 21:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przelewy między ludźmi są dzisiaj dużo szybsze i prostsze niż dawniej, ale wciąż czasami musimy trochę poczekać, nim pieniądze wylądują na koncie. Sprawdź, jak długo idzie przelew i od czego to zależy.

Najszybciej pieniądze docierają, gdy przelew zlecony jest do użytkownika tego samego banku. Środki mogą pojawić się koncie dosłownie po chwili - o ile bank nie prowadzi w tym czasie np. przerwy technicznej. W przypadku transferu środków pomiędzy konkurencyjnymi bankami czas realizacji może się wydłużyć.

Jak długo idzie przelew?

O tym, kiedy pieniądze pojawią się na naszym bądź odbiorcy koncie, zależy sesja ELIXIR. Każdy bank ma swoje własne terminy przelewów wychodzących i przychodzących. To właśnie wtedy zaksięgowane są środki.

Zazwyczaj sesje odbywają się w godzinach porannych, południowych i popołudniowych. Najczęściej przelew musi być jednak zlecony odrobinę wcześniej, by załapać się na daną sesję. Jeśli sesja ELIXIR w banku odbywa się np. o 9:30, to dyspozycja musi być złożona do 8:20. Nie zawsze się tak dzieje, ale niektóre banki tego wymagają.

Kiedy sesja ELIXIR?

Oczywiście trudno zapamiętać, kiedy dany bank ma swoją sesję ELIXIR. Warto więc skorzystać ze ściągawki, którą udostępnił portal money.pl. Wówczas sprawdzamy, do której godziny nasz bank przyjmuje przelewy, a także o której godzinie będą zaksięgowane środki na rachunku odbiorcy.

Innym popularnym serwisem pozwalającym sprawdzić orientacyjną godzinę przelewu jest np. portal kiedykasa.pl.

Warto pamietać, że cała procedura dotyczy transakcji odbywających się w "pracującym" tygodniu. “Wyjście” przelewu z banku w piątkowy wieczór spowoduje, że przelew dotrze do odbiorcy dopiero w poniedziałek rano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)