iTunes: film do pobrania w dniu premiery DVD

iTunes: film do pobrania w dniu premiery DVD

iTunes: film do pobrania w dniu premiery DVD
Źródło zdjęć: © Apple
02.05.2008 11:30, aktualizacja: 02.05.2008 16:49

Koncern Apple poinformował, że od teraz najnowsze przeboje filmowe będą wprowadzane do oferty internetowego sklepu iTunes w tym samym dniu, w którym filmy te wydawane będą na DVD. Dotyczy to tytułów z zasobów największych amerykańskich wytwórni filmowych - m.in. 20th Century Fox, Walt Disney, Warner Bros., Sony Pictures, Lionsgate, czy Image Entertainment.

Przedstawiciele koncernu nie bez racji zauważają, że dzięki temu filmy kupowane online wreszcie mogą stać się rozsądną alternatywą dla tytułów kupowanych na DVD. Do niedawna nowości pojawiały się w ofercie serwisów filmowych zwykle dopiero w kilka tygodni po wprowadzeniu ich do sprzedaży na DVD. Teraz już w dniu premiery klient będzie mógł wybrać, w jakiej formie woli kupić film - pliku do pobrania czy płyty DVD.

Nowe filmy mają kosztować w iTunes 14,99 USD ( warto zaznaczyć, że to dość drogo jak na pobranie - tyle zwykle kosztuje nowość na DVD ). Za tę cenę klient otrzymuje zabezpieczony systemem DRM plik wideo, który będzie mógł odtwarzać na komputerach Mac i PC, a także na iPodzie wideo i iPhone'ie.

Udostępnianie premierowych filmów rozpoczęło się już w tym tygodniu - Apple wprowadził właśnie do katalogu iTunes filmy "Amerykański Gangster", "Aż poleje się krew", czy "Juno" ( jednocześnie z premierą DVD ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)