Irysy zamiast ognistych lisów

Irysy zamiast ognistych lisów

12.11.2008 22:37, aktual.: 13.11.2008 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rynek mobilnych przeglądarek internetowych staje się coraz dojrzalszy. Użytkownicy telefonów z systemami Windows Mobile są obecnie w najlepszej sytuacji, mając do dyspozycji oprogramowanie wielu producentów - nie zmieni tego nawet Android.

Mobilny Firefox nie trafi do telefonów z systemem Google Android, a przynajmniej nie nastąpi to szybko. Problem leży u podstaw działania systemu - aktualnie nie ma możliwości instalowania aplikacji bezpośrednio do systemu, funkcjonują tylko aplikacje napisane w języku JAVA.

Producent przeglądarki czeka na reakcję ze strony Google'a, który być może zgodzi się na ingerencję w system operacyjny, jednak nic nie wskazuje na to, by zgoda ta miała paść szybko. W podobnej sytuacji są użytkownicy telefonów Apple'a, którzy mogą tylko marzyć o Operze Mini.

Spać spokojnie mogą za to użytkownicy systemów Windows Mobile, szczególnie w wersji Professional. Wszelkie testy nowych mobilnych przeglądarek internetowych prowadzone są właśnie na tego typu urządzeniach, największa jest też oferta finalnych aplikacji. Do grona przeglądarek dla Windows Mobile dołączyła właśnie oparta o Webkit przeglądarka Iris.

Drugą wersję beta aplikacji można pobrać bezpłatnie pod tym adresem. Program oferuje zbliżoną wygodę użytkowania względem tej znanej z przeglądarki Safari na telefonach Apple'a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)