iRobot Roomba - najbardziej zaawansowane odkurzacze

iRobot Roomba - najbardziej zaawansowane odkurzacze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.05.2015 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iRobot Corporation jako pionier domowej robotyki posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu robotów odkurzających. Obecna gama produktowa została skonstruowana tak, aby użytkownicy mogli wybrać najlepiej dopasowanego robota Roomba i cieszyć się czystością oraz wolnym czasem.

Pierwszy model iRobota Roomba powstał w 200. roku. Od tego czasu firma wprowadziła wiele modeli oraz usprawnień w swoich produktach. Jedna rzecz pozostała niezmienna – robot ma wykonać za użytkowników pracę i oszczędzić im czas.
Wszystkie, obecnie dostępne modele iRobotów Roomba pracują w oparciu o 3-stopniowy system czyszczenia oraz o technologię iAdapt, która odpowiada za poruszanie się robota. Została ona opracowana w oparciu o algorytm robotów przeszukujących pola minowe. Dzięki niej, w każdym cyklu sprzątania robot dociera do 98. powierzchni, przejeżdżając każdy jej skrawek co najmniej trzy razy. Jest to szczególnie istotne przy wszelkiego rodzaju szczelinach oraz na podłogach miękkich. Dodatkowo każdy iRobot Roomba informuje głosowo domowników o swoim aktualny stanie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Z myślą o odkurzaniu powierzchni około 60-100 m² powstały iRoboty Roomba serii 700, której odświeżona gama produktowa weszła do oferty wiosną 2015 roku. Obecnie podstawowym modelem tej serii jest iRobot Roomba 772e, który oprócz znanych z robotów serii 60. rozwiązań posiada w zestawie Wirtualną Ścianę oraz dodatkową kontrolkę zapełnienia zbiornika.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

iRobot opracował również modele z myślą o posiadaczach zwierząt. Od wiosny tego roku, w gamie serii 700 można łatwo je rozpoznać przez oznaczenie ich literą „p”. Pierwszy z nich to iRobot Roomba 776p, który posiada w zestawie dodatkową Wirtualna Ścianę z pierścieniem Halo, który pozwala przekształcić ograniczającą teren pracy robota wiązkę z prostej w okrągłą, o promieniu 2. cm, np. zabezpieczyć miskę domowego pupila.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wyższe modele serii 700 to wprowadzone wiosną iRoboty Roomba 782e oraz Roomba 786p. Wyróżniają się spośród innych modeli dotykowym panelem górnym oraz posiadają w zestawie Wirtualne Latarnie. Akcesoria posiadają dwa tryby pracy. Pierwszym z nich jest znane z opisanych już modeli rozwiązanie Wirtualne Ściany, drugim natomiast ustawienie Latarni, która ułatwia robotom orientację w bardziej skomplikowanym układzie mieszkań oraz umożliwia sprzątanie pomieszczeń po kolei. Model iRobot Roomba 786. dodatkowo w zestawie posiada Wirtualną Ścianę Halo.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)