iRiver na CES - znajdziesz miłość przez MP4?

iRiver na CES - znajdziesz miłość przez MP4?17.01.2008 10:57
iRiver na CES - znajdziesz miłość przez MP4?
Źródło zdjęć: © iRiver

Na targach CES koreański iRiver przedstawił swoje cztery nowe produkty. Pierwszy z nich, to iRiver P20, prawdziwe multimedialne urządzenie.

Ciężko go jednoznacznie zakwalifikować do jakieś kategorii. Do dyspozycji otrzymujemy 12. lub 160GB pamięci i jak zachwala producent, jest to najmniejszy foto-bank na świecie. Tak, właśnie foto-bank, bo oprócz funkcji doskonale znanych z iRiver Clix, czyli odtwarzacza audio, odtwarzacza video, dyktafonu, radia czy możliwości odczytywania plików tekstowych, P20 wyposażono w funkcję FotoBank (włącznie z obsługą plików RAW) i złącze kart pamięci SD. Co ciekawe, urządzenie ma być także w stanie odbierać sygnał telewizyjny w standardzie T-DMB. P20 wyposażony jest w 4,1 calowy wyświetlacz AMOLED potrafiący wyświetlać obraz w 16,7 mln kolorów, gwarantując przy tym wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia.

288761709508966547
Źródło zdjęć: © Model P20 (fot. iRiver)

Drugim produktem zaprezentowanym na targach, jest odtwarzacz MP3 Voolcano. Ma być produktem oferowanym w przystępnej cenie i gwarantować maksymalnie prostą obsługę. Wyposażony jest w 1 - calowy wyświetlacz OLED (monochromatyczny), dyktafon oraz radio FM. iRiver zapewnia także, iż Voolcano będzie dostępny w wielu pojemnościach oraz wersjach kolorystycznych.

288761709509097619
Źródło zdjęć: © Voolcano (fot. iRiver)

E10. jest natomiast bardziej zawansowanym odtwarzaczem, niż prosty Voolcano. Wyposażony w 2,4 – calowy ekran TFT LCD odtwarza muzykę i video, posiada także slot na karty MicroSD. Radzi sobie poprawnie z grami flash i podobnie jak Voolcano, producent umieścił w E100 tuner FM. Ciekawostką są wbudowane w urządzenie stereofoniczne głośniki.

288761709509228691
Źródło zdjęć: © iRiver E100 (fot. iRiver)

Ostatnim produktem pokazanym na CES, jest urządzenie o nazwie LIFE. Wg producenta nie jest to zwykły odtwarzacz audio-video, tylko osobisty asystent. O wyznaczonej przez użytkownika godzinie, łączy się z serwerem „iRiver sync”. pobierając treści i informacje, które nas interesują. Wychodząc do pracy czy szkoły, mamy w swoim urządzeniu najnowsze informacje i to tylko te, którymi jesteśmy zainteresowani. Wyposażony w dotykowy ekran LIFE, ma stać się także naszym podręcznym blogiem, terminarzem, a nawet pomóc w znalezieniu partnera. Tę ostatnią funkcję sam producent traktuje z lekkim przymrużeniem oka. Na podstawie informacji o znaku zodiaku i grupie krwi, a także naszego stanu emocjonalnego – LIFE posiada funkcję, która na podstawie sposobu oraz czasu użytkowania ma określać takowy stan – wskazać innego użytkownika iRiver, który jest do nas najbardziej dopasowany.

288761709509359763
Źródło zdjęć: © LIFE (fot. iRiver)

iRiver nie podał ani cen urządzeń, ani przewidywanych dat wprowadzania ich na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)