Iran znów grozi atakiem. "Atak na amerykańską bazę to tylko część odwetu"

Iran znów grozi atakiem. "Atak na amerykańską bazę to tylko część odwetu"21.01.2020 14:10
Iran znów grozi atakiem. "Atak na amerykańską bazę to tylko część odwetu"
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Iran grozi kolejnymi atakami. Rzecznik irańskiej dyplomacji Abbas Musawi zapowiedział, że jego kraj jest gotowy do ataku na każde terytorium, z którego nadejdzie zagrożenie. Oświadczył także, że atak na amerykańskie bazy był tylko częścią działań odwetowych.

- Jesteśmy gotowi do ataku na każde terytorium, z którego nadejdzie zagrożenie dla Iranu lub przedstawiciela państwa irańskiego - oświadczył rzecznik resortu spraw zagranicznych Iranu Abbas Musawi.

Rzecznik irańskiej dyplomacji dodał, że Iran nie dokonał ostatecznej zemsty za zabójstwo generała Kasima Sulejmaniego. - Atak na amerykańską bazę wojskową był tylko częścią naszych działań odwetowych - mówi Musawi.

Kasim Sulejmani był dowódcą sił Ghods, jednostki specjalnej w strukturach Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Zdaniem Stanów Zjednoczonych odpowiadał za zorganizowanie setek ataków na amerykańskich żołnierzy. Zginął na początku stycznia podczas przeprowadzonego na rozkaz Donalda Trumpa ataku rakietowego w Bagdadzie. Kilka dni później Iran odpowiedział wystrzeliwując rakiety w kierunku dwóch baz USA położonych na terenie Iraku.

Iran grozi wycofaniem się z międzynarodowego traktatu

Iran zagroził także wycofaniem się z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, jeśli sprawa odstąpienia od warunków umowy nuklearnej trafi do Rady Bezpieczeństwa ONZ. - Jeśli Europejczycy nadal będą postępować niewłaściwie lub jeśli sprawa trafi do Rady Bezpieczeństwa ONZ, wycofamy się z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej - ogłosił irański minister spraw zagranicznych Dżawad Zarif, cytowany przez agencję prasową IRNA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)