Iran. Gwardia Rewolucyjna ostrzega USA. Wkrótce "potężniejsza zemsta"

Iran. Gwardia Rewolucyjna ostrzega USA. Wkrótce "potężniejsza zemsta"

Iran. Gwardia Rewolucyjna ostrzega USA. Wkrótce "potężniejsza zemsta"
Źródło zdjęć: © Youtube.com
09.01.2020 18:24

Gwardia Rewolucyjna Iranu zapowiedziała, że w niedługim czasie "w potężniejszy sposób" zemści się na USA. Ostrzeżenie przekazał Abdollah Aragi. Jego słowa przytoczyła w czwartek irańska agencja Tasnim.

W nocy z wtorku na środę irańskie siły wystrzeliły około 20 pocisków rakietowych w kierunku amerykańskich baz wojskowych położonych na terenie Iraku. Był to odwet za zabicie przez żołnierzy USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Jeden z dowódców Gwardii Rewolucyjnej Iranu Abdollah Aragi ostrzegł, że Stany Zjednoczone wkrótce mogą spodziewać się "potężniejszej zemsty".

W innej depeszy, agencja Tasnim przytacza słowa zastępcy dowódcy Gwardii Rewolucyjnej Alego Fadawiego, który stwierdził, że wtorkowe ataki rakietowe były pokazem siły militarnej Iranu. Żołnierz dodał, że wojska USA były kompletnie bezsilne i "nie mogły nic zrobić".

Wcześniej Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że jego zdaniem Iran wycofuje się z konfrontacji po atakach rakietowych. Przywódca Stanów Zjednoczonych oznajmił także, że nie spowodowały one żadnych strat wśród amerykańskich wojsk w Iraku.

Irańscy dyplomaci nie wierzą w szczerość USA

Ambasador Iranu przy ONZ Madżid Tacht Rawanczi uznał wezwanie prezydenta Donalda Trumpa do współpracy jako "niewiarygodne". Jednocześnie przypomniał o nakładanych przez Waszyngton sankcjach na Teheran. Dyplomata oświadczył również, że Iran dokonał już zemsty za śmierć Sulejmaniego i nie zamierza podejmować żadnych działań wojskowych, jeśli nie będą one konieczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)