iPod touch dotarł do Polski

iPod touch dotarł do Polski
Źródło zdjęć: © Apple

20.10.2007 11:00, aktual.: 22.10.2007 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 20 października w salonach Apple Premium Reseller i Empik dostępny będzie do nabycia najnowszy model odtwarzacza iPod - touch. 25 października znajdziemy go także w pozostałych autoryzowanych punktach sprzedaży.

iPod touch został zaprezentowany przez Apple na początku września. Jest to urządzenie bardzo przypominające iPhone, tyle że bez funkcjonalności telefonu komórkowego. iPod touch charakteryzuje się bowiem możliwością łączenia z Internetem za pośrednictwem protokołu Wi-Fi ( standard 802.11b/g ) oraz dotykowym ekranem. Wskutek tego z obudowy odtwarzacza zniknęło charakterystyczne okrągłe pokrętło nawigacyjne.

Odtwarzacz również dysponuje 3,5-calowym dotykowym wyświetlaczem i wygląda niemal tak samo jak smartfon, pozbawiony jest jedynie właściwej wszystkim telefonom słuchawki, jest też o 8 mm cieńszy od iPhone'a. iPod touch wyposażono też w czujniki ruchu, które automatycznie obracają wyświetlany obraz z trybu portretowego na panoramiczny, jeśli wykryją zmianę położenia urządzenia.

Wbudowany akumulator umożliwia 22 godziny odtwarzania muzyki i 5 godzin odtwarzania wideo.

iPod touch o pojemności 8GB ma kosztować 1349 zł brutto, a wersja 16GB - 1777 zł brutto.

Więcej informacji o urządzeniu znaleźć można tutaj - http://www.idg.pl/news/122553.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)