iPhone zaktualizowany, blokady przywrócone

iPhone zaktualizowany, blokady przywrócone

iPhone zaktualizowany, blokady przywrócone
Źródło zdjęć: © Apple
28.09.2007 12:00, aktualizacja: 28.09.2007 14:55

Apple udostępniło aktualizację oprogramowania swojego smartfona. Zgodnie z oczekiwaniami i zapowiedziami producenta, wprowadza ona możliwość zakupu utworów w sklepie iTunes Music Store za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, jak również powoduje problemy w działaniu urządzeń "zhakowanych".

Software Update Version 1.1.1 to 152-megabajtowa aktualizacja, która oprócz funkcji korzystania z usługi iTunes Music Store przez Wi-Fi, umożliwia oglądanie załączników do wiadomości e-mail w trybie portretowym i panoramicznym oraz zawiera kilkanaście poprawek ( w tym usuwającą występujący niekiedy problem z głośnością urządzenia, łatki dla przeglądarki Safari ). Podwójne kliknięcie klawisza Home przenosi teraz do ustawień odtwarzania muzyki, w pasku statusu pojawia się informacja o stanie baterii słuchawek Apple Bluetooth Headset, można także ustawić głośność alarmu.

Apple udostępniło aktualizację w czwartek po południu. Od tego czasu na internetowych forach użytkownicy iPhone'ów dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania posiadanych egzemplarzy urządzenia po zainstalowaniu update'u. U jednych istotnie aktualizacja usunęła całkowicie wszystkie nieautoryzowane aplikacje zainstalowane na iPhone'ie, u kolejnych wystąpiły problemy z działaniem karty SIM, jeszcze innym udało się przywrócić sprzęt do stanu używalności po włożeniu oryginalnej karty SIM operatora AT&T.

Aby zweryfikować te doniesienia, zainstalowaliśmy update 1.1.1 na redakcyjnym iPhone'ie. Po zakończeniu instalacji wyświetlił się komunikat "Insert an unlocked and valid SIM to activate iPhone" ( "włóż odblokowaną i ważną kartę SIM aby aktywować iPhone'a" ) - w iPhone'ie na tym etapie działa tylko wirtualny suwak umożliwiający wykonanie tzw. "emergency call". Podobnej treści informacja pojawiła się w programie iTunes na komputerze.

Przed zainstalowaniem aktualizacji wyświetlana jest jednakże wiadomość o treści ostrzegającej użytkownika o możliwości uszkodzenia urządzenia w wyniku nieautoryzowanego odblokowania: _ "Firma Apple odkryła, że niektóre programy do nieautoryzowanego odblokowywania dostępne w Internecie mogą spowodować nieodwracalne zmiany w oprogramowaniu iPhone'a. Jeśli zmodyfikowałeś oprogramowanie swojego iPhone'a, instalacja tej aktualizacji może spowodować trwałą niezdolność do pracy. Wprowadzanie nieautoryzowanych modyfikacji w opgrogramowaniu iPhone'a narusza licencję, a niemożność korzystania z iPhone'a z tego powodu nie jest pokrywana przez gwarancję. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)