iPhone X od ręki? Proszę bardzo. Ale zapłacisz nawet dwa tysiące złotych więcej

iPhone X od ręki? Proszę bardzo. Ale zapłacisz nawet dwa tysiące złotych więcej

iPhone X od ręki? Proszę bardzo. Ale zapłacisz nawet dwa tysiące złotych więcej
Źródło zdjęć: © WP Tech | Zbigniew Urbański
Grzegorz Burtan
03.11.2017 12:09, aktualizacja: 03.11.2017 17:19

iPhone X miał premierę w piątek rano, a już można go kupić na Allegro. Chyba tylko sprzęty od Apple potrafią wzbudzać tak histeryczne emocje. Popularność przekłada się na ceny. Zobaczmy, gdzie i po ile dostaniemy iPhone'a w wersji 64 lub 256 gigabajtów.

Z drugiej ręki
Na początku zajrzyjmy do mekki internetowych sprzedawców. Część osób, która odebrała rano sprzęt, chciała po prostu zarobić, sprzedając smartfona tym, którym się nie udało, od ręki.

Najtaniej dostaniemy iPhone’a X o pojemności 64 GB, bo już za 5100 zł. Chyba że chcemy się licytować, bo cena minimalna jest ustawiona na 4500. Jednak rozpiętość cenowa jest ogromna i ceny dochodzą do 7599 złotych. Sprzedawcy oferują albo darmowego kuriera, albo odbiór osobisty w danym mieście.

Obraz
© WP Tech

Ceny wersji 256 GB zaczynają się od 5800 złotych. Część sprzedawców wysyła go z Wielkiej Brytanii, są również tacy, którzy mają sprzęt dostępny od ręki. Dziś go kupili, dziś chcą go sprzedać. Ceny takiego sprzętu wynoszą 7 tysięcy złotych, niektórzy ustawili cenę nawet na poziomie 8399 złotych. Słowem: na Allegro jest wyjątkowo drogo. Ale z drugiej strony dostajemy telefon właściwie od razu.

Oficjalnie
Powiedzmy, że chcemy załatwić sprawę u oficjalnego dystrybutora. Wchodzimy na stronę Apple i wersja 64 GB kosztuje 4979 zł, a 256 GB – 5729 złotych. Hej, sporo, ale i tak mniej niż na Allegro, prawda? Otóż problem pojawia się przy terminie wysyłki.

Obraz
© tech WP

Na szczęście są jeszcze inni sprzedawcy. Na przykład na X-kom można kupić telefony w tej samej cenie, co na Apple. Dzwonię zapytać o dostępność i… już ich nie mają. To może Euro RTV AGD? Wpisuję w wyszukiwarkę "iPhone X" i moim oczom ukazuje się taki oto komunikat:

Obraz
© WP Tech

U operatora
Smartfona można jeszcze kupić u operatorów komórkowych. W Plusie również sprzedają go po nominalnej cenie. Natomiast w Orange możemy kupić wersję 64 GB za 199 zł w abonamencie 249,99. W dwuletniej perspektywie to niecałe sześć tysięcy złotych. T-Mobile natomiast oferuje wersję 256 GB w cenie od 4918 zł za miesięczną opłatę w wysokości 80 zł lub 3469 zł z opłatą w wysokości 180 zł – obie ceny przy umowie na 24 miesiące. To oznacza, że z niższą opłatą zapłacimy łącznie 6838 zł, zaś z wyższą – 7789 zł.

Cóż, gdziekolwiek się nie obejrzymy, jest kosztownie. Mamy jednak wybór – czekamy i płacimy mniej lub dopłacamy (czasem sporo) i mamy sprzęt od ręki. Ta druga opcja wydaje się kusząca o tyle, że iPhone X znika w błyskawicznym tempie. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy, już w przyszłym tygodniu mają pojawić się nowe modele. Gdzie? W niektórych sklepach. Trzeba zatem obserwować i sprawdzać, kiedy znowu "rzucą" nowe egzemplarze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)