iPhone w Europie, jeszcze nie w Polsce

iPhone w Europie, jeszcze nie w Polsce
Źródło zdjęć: © Apple

23.08.2007 10:43, aktual.: 23.08.2007 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iPhone w Europie, decyzje co do operatora już zapadły.
Niestety nie jest tak różowo jak się spodziewaliśmy. Tylko obywatele
trzech europejskich państw będą mogli cieszyć się nowymi zabawkami w tym roku

Apple zdecydowało, że iPhone pojawi się początkowo tylko w trzech państwach Unii Europejskiej. Wybór padł na Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. Rozszerzenie o inne państwa może nastąpić nie wcześniej niż w 2008 roku. Również w 2008 roku iPhone ma zawitać do Azji.

Pewnym zaskoczeniem jest informacja, że Apple nie zdecydowało się na jednego, ponadnarodowego operatora. W Wielkiej Brytanii iPhone będzie dostępny jedynie w sieci O2, we Francji w Orange, a w Niemczech w T-Mobile. Tak więc najprawdopodobniej wraz ze świątecznymi powrotami z Wielkiej Brytanii do Polski wleje się fala iPhonów. Usunięcie blokady SIM jest procedura dość czasochłonną i wymagającą dostępu do specyficznych technologii. Jest to jednak do zrobienia w warunkach "domowych”.

W USA wymagane jest podpisanie umowy na 2 letni abonament, prawdopodobnie w Europie będzie dostępna opcja rocznego abonamentu. Jednak Apple chce pobierać od operatorów 10% obrotu jaki wygenerują użytkownicy iPhone. W rocznym abonamencie na pewno będzie droższy.

Oficjalne potwierdzenie zawartych umów i szczegóły planów taryfowych mają być ogłoszone na Berlińskich targach IFA na początku września.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)