iPhone 12 w rękach pierwszych klientów. Nie do końca taki wspaniały, jak go Apple malował

iPhone 12 w rękach pierwszych klientów. Nie do końca taki wspaniały, jak go Apple malował

Premiera iPhone 12
Premiera iPhone 12
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
23.10.2020 21:04, aktualizacja: 01.03.2022 14:18

Jako pierwsi, najnowsze smartfony iPhone z serii 12 mogli zakupić użytkownicy z Australii. W sieci pojawiło się już sporo opinii na temat nowych urządzeń Apple, szczególnie w serwisie Reddit.

Zagraniczni recenzenci podchodzą do nowych iPhone 12 ze sporym dystansem. Według The Washington Post, zupełnie nie ma powodu, aby kupować tegorocznego iPhone. Dziennikarz serwisu twierdzi, że jedyną z ciekawszych nowości w tym telefonie jest procesor obsługujący sieć 5G, a z kolei ta bardzo kiepsko działa, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Zauważa też, że smartfony z systemem Android wcale nie odbiegają możliwościami od sprzętu Apple, a bywają nawet lepsze.

Z kolei serwis MacRumors powołuje się na opinie kilku niezależnych internetowych testerów. Pierwsza z wymienianych opinii należy do użytkownika Twittera, Kewala. Zauważa, że nowy iPhone 12 Pro jest nieco lżejszy od iPhone XS, a odcienie kolorów wyświetlacza wydają się być cieplejsze. Pierwsze uruchomienie i konfiguracja w iOS 14 przebiegła szybko i sprawnie.

CNN zwraca uwagę na problemy z rozwiązaniami 5G. iPhone 12 to pierwszy smartfon Apple z obsługą tego standardu. Urządzenia z systemem Android mogą korzystać z tej sieci od dawna. Jednak recenzenci iPhone'ów 12 są zaskoczeni, jak kiepsko działa technologia 5G.

Premiera iPhone 12: na co zwrócili uwagę pierwsi właściciele nowych modeli?

Przede wszystkim, użytkownicy sugerują, że ciężko odróżnić zdjęcia zrobione iPhone 12 Pro i iPhone 11 Pro Max. Jakość jest praktycznie identyczna. Ramki smartfona wydają się cieńsze, a FaceID działa zauważalnie wolniej.

Najgorsze opinie póki co zbiera technologia MagSafe. Jest to ładowarka indukcyjna (Qi) o mocy 15 watów. Według pierwszych recenzentów, iPhone 12 ładuje się faktycznie do 50 proc. o 30 minut szybciej, niż przy wykorzystaniu standardowej ładowarki. Robi to jednak dwa razy dłużej, niż w przypadku wykorzystania standardowego, przewodowego ładowania. Co sprawia, że proces jest praktycznie bezsensowny. 

iPhone 12, iPhone 12 Pro Review: 5G, Cameras and New Design Tested | WSJ

Co więcej, niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że magnesowe nakładki są bardzo słabe. Nie tylko nie przyczepiają się "magicznie, jak to prezentował Apple", ale też łatwo odpadają. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)