Internetowy pojedynek: Kaczyński kontra Tusk

Internetowy pojedynek: Kaczyński kontra Tusk

Internetowy pojedynek: Kaczyński kontra Tusk
30.01.2009 20:02, aktualizacja: 02.02.2009 09:24

Internetowy serwis Dziennik.pl sprawdził jakość stron internetowych najważniejszych polityków w Polsce. Jak się okazało Kancelaria Premiera często nie aktualizuje informacji na bieżąco, a wiadomości o bieżącej pracy premiera trafiają na stronę z kilkudniowym opóźnieniem. Takiej okazji nie mogli przepuścić politycy PiS, którzy zwracają uwagę na "wzorowo" prowadzony serwis internetowy prezydenta. Czy to kolejna okazja do pojedynku na szczycie polskich władz?

Internetowy portal Dziennik.pl dokonał porównania serwisów internetowych premiera i prezydenta. Według wstępnych ocen Donald Tusk przegrywa ten pojedynek. Czy to kolejna okazja do pojedynku na szczycie polskich władz?

Strona prezydenta

W ciągu ostatniego tygodnia na stronie internetowej Lecha Kaczyńskiego pojawiło się 29 wpisów o spotkaniach, przemówieniach i ważnych decyzjach podejmowanych przez prezydenta. Na stronie można również znaleźć liczne opinie i wypowiedzi w najważniejszych sprawach.

Oto zdjęcie strony:

Obraz

Szef kancelarii Piotr Kownacki nie ukrywa, że serwis jest podstawą w przekazywaniu informacji. Dlatego już wkrótce zostanie uruchomiona dodatkowa usługa do bezpośredniego komunikowania się z Kancelarią.

Serwis premiera

Do funkcji serwisu internetowego zupełnie inaczej podchodzi Kancelaria Premiera. Według serwisu Dziennik.pl służy bardziej jako "tablica informacyjna", a do tego nieaktualna. Politycy PO zasłaniają się pilniejszymi sprawami niż wizerunek, choć zapowiadają poprawę. I już widać efekty. Po publikacji artykułu Kancelaria dokonała aktualizacji.

Oto zdjęcie strony:

"Taka sytuacja nie powinna mieć wcale miejsca. To dobitnie świadczy o niechlujstwie i zaniedbaniu jakie panują w Kancelarii Premiera. Strona internetowa to podstawa, ale trzeba o niej stale pamiętać. Rozumiem tłumaczenie posłów Platformy, o innych pilnych sprawach. Moim zdaniem powinni brać przykład z Kancelarii Prezydenta. Jak widać wszystko może być zrobione profesjonalnie i na czas" - mówi dla PC World Tadeusz Cymański, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)