Internetowy oszust zatrzymany zaraz po wyjściu z więzienia

Internetowy oszust zatrzymany zaraz po wyjściu z więzienia
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.03.2011 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowego oszusta, który w ub. roku wyłudził na portalu aukcyjnym
pieniądze od 140 osób, zatrzymali policjanci z Katowic. Funkcjonariusze dotarli do niego w chwili, gdy po wyroku wychodził z zakładu karnego w Brzegu (Dolnośląskie).

Jak powiedział PAP w piątek rzecznik katowickiej policji podkomisarz Jacek Pytel, mężczyzna cieszył się wolnością bardzo krótko. Zaraz po czteromiesięcznym odsiedzeniu kary za jazdę po pijanemu został bowiem aresztowany na kolejne trzy miesiące - za oszustwa.

W ub. roku mężczyzna wystawiał na internetowych aukcjach różne przedmioty kolekcjonerskie - medale, ordery i srebrne monety. Mimo dokonywanych przez klientów wpłat - od 6. zł do 1 tys. zł - nie wysyłał ich.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Katowiccy policjanci zebrali wówczas informacje o 14. poszkodowanych przez niego osobach, jednak w pewnym momencie stracili oszusta z oczu. "W końcu, w ostatnich dniach wytropiliśmy go w zakładzie karnym w Brzegu, skąd akurat miał wyjść po odbyciu czteromiesięcznej kary" - powiedział Pytel.

"Policjanci dotarli na miejsce akurat w chwili, gdy mężczyzna wychodził z zakładu karnego. Zatrzymali go, po czym wrócił do celi na trzy miesiące" - wyjaśnił Pytel.

Po zatrzymaniu oszust usłyszał zarzuty związane z 14 szczegółowo udokumentowanymi internetowymi wyłudzeniami. W czasie jego aresztowania katowiccy śledczy będą zbierać przeciw niemu kolejne materiały. W procesie będzie mu groziło do ośmiu lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także