Internetowy oszust ukrywał się przez 6 lat. Teraz wpadł

Internetowy oszust ukrywał się przez 6 lat. Teraz wpadł
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

17.02.2012 12:47, aktual.: 17.02.2012 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego m.in. szesnastoma listami gończymi za oszustwa w internecie.

_ "Za mężczyzną wystawiono w sumie 16 listów gończych, dwa Europejskie Nakazy Aresztowania oraz zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu. Poszukiwany był przez sądy z terenu całego kraju za oszustwa, których dokonywał poprzez internet" _ - powiedziała w czwartek PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Piotr. O. wystawiał na aukcjach internetowych m.in. telefony komórkowe. Podawał konto, na które przesyłano mu pieniądze, nie przesyłał jednak swoim klientom towaru.

Za mężczyzną wystawiono w sumie 16 listów gończych, dwa Europejskie Nakazy Aresztowania oraz zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu

Jak zaznaczyła Adamus, 35-latek, ukrywając się, wielokrotnie zmieniał miejsca zamieszkania. Zatrudniał się w różnych firmach i wyjeżdżał poza granice kraju.

_ "Na jego ślad wpadli policjanci z ursynowskiego komisariatu. Ustalili, że może być zatrudniony w firmie na terenie Konstancina" _ - poinformowała Adamus.

Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę. Podając się za klientów firmy umówili się na spotkanie z mężczyzną i zatrzymali go.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)