Internetowa rewolucja - neostrada tańsza o jedną czwartą

Internetowa rewolucja - neostrada tańsza o jedną czwartą

Internetowa rewolucja - neostrada tańsza o jedną czwartą
01.10.2010 10:30, aktualizacja: 01.10.2010 15:06

Nawet 25 proc. sięga obniżka cen neostrady, którą dziś (1.10) wprowadziła Telekomunikacja Polska. Staniały - średnio o ponad 20% - wszystkie dostępne w ofercie opcje prędkości, od 512 kbs do 20 Mbs. Dla przykładu, neostradę o prędkości 6 Mbs można teraz kupić w dotychczasowej cenie opcji 1 Mbs, a opcję 20 Mbs w cenie 2 Mbs. Spadły także ceny neostrady z telewizją

Tak duża obniżka była możliwa dzięki zatwierdzeniu przez UKE nowego modelu ustalania cen usług hurtowych (koszt plus)
dla operatorów, którzy do oferowania internetu wykorzystują sieć TP.

- Dzięki nowej metodzie rozliczeń z operatorami mogliśmy wreszcie zaproponować konkurencyjne ceny internetu również dla najpopularniejszych prędkości 1Mb/s i 2 Mb/s. Teraz TP jest „z powrotem na rynku”. i liczymy na duże zainteresowanie naszą ofertą. W każdej z opcji prędkości mamy w tej chwili jedną z najciekawszych propozycji - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP. - Bardzo się cieszę, że to TP ponownie nadaje ton całemu rynkowi - z pewnością skorzystają na tym zarówno nasi klienci jak i akcjonariusze - dodał.

Nowa oferta neostrady przy umowie na 2. miesiące wygląda następująco: (ceny w złotych, z VAT)

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć

Prócz niższych opłat, klienci (podpisujący umowę na 2. miesiące) mogą korzystać z neostrady przez pierwsze 2 miesiące bezpłatnie. Nowi klienci będą mogli nadal korzystać z promocji w ofercie na próbę. Oferta na próbę będzie dostępna w opcji 2 Mbs i wyższych zarówno w kontrakcie rocznym jak i dwuletnim.

Dla naszych klientów, którzy korzystają już z neostrady przy przedłużeniu kontraktu w ofertach 2 Mbs i wyższych zaoferujemy im tak jak obecnie upominki rozszerzające możliwości korzystania z neostrady.

Z nowej oferty mogą skorzystać zarówno dotychczasowi klienci jak i nowi. Tylko do końca 201. roku klienci korzystający już z neostrady mogą przechodzić na nową ofertę bez zmiany prędkości. Później będzie to możliwe pod warunkiem zmiany prędkości neostrady na wyższą.

Wraz z obniżką cen neostrady, spadają również ceny pakietu neostrady z telewizją. Przy umowie na 2. miesiące ceny (w zł, z VAT) prezentują się następująco:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć

Neostrada z telewizją to szybki internet w pakiecie z 4. kanałami telewizyjnymi w cyfrowej jakości. Dodatkowo w ofercie są pakiety programów tematycznych: przykładowo, pakiet L+Orange sport +HBO oferowany przez TP w cenie 44,90 zł z VAT to w tej chwili najatrakcyjniejszy pakiet na rynku. Ponadto, wszyscy klienci telewizji TP mają dostęp do najbogatszej w Polsce usługi wideo na życzenie z 2000 filmów i programów telewizyjnych do wyboru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)