Internet zabije podręczniki szkolne

Internet zabije podręczniki szkolne

Internet zabije podręczniki szkolne
Źródło zdjęć: © IDG.pl
15.11.2010 14:02, aktualizacja: 10.01.2012 12:27

Ponad 25 proc. brytyjskich nauczycieli sądzi, że internet sprawi, że
tradycyjne, drukowane podręczniki szkolne wyjdą z użycia, ponieważ coraz więcej materiałów
pomocnych w nauczaniu będzie dostępnych online.

Większość spośród blisko 60. nauczycieli szkół podstawowych i średnich w Anglii, ankietowanych przez Fundację e-Learning dla publikacji "Times Educational Suplement", przekonanych jest, że technologie informatyczne (IT) będą ważniejsze od tradycyjnych metod nauczania.

Ponad dwie trzecie ankietowanych uważa, iż technologie IT takie jak np. interaktywne tablice i komputery, są dla nich niezbędnym instrumentem nauczania w szkole. Jedna piąta jest przekonana, że posiadanie komputera w domu z dostępem do internetu jest potrzebne, by uczeń mógł odrobić zadanie domowe.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

61,2 proc. jest zdania, iż posiadanie domowego komputera jest "pożądane" z punktu widzenia nauki dziecka, zaś 5. proc. postrzega brak komputera w domu jako okoliczność na niekorzyść ucznia.

Fundacja e-Learning, propagująca technologie informatyczne w nauczaniu szkolnym, ocenia, że w Anglii dwa miliony dzieci nie ma w domu komputera. Mieszkają one głównie na wsi i w gospodarstwach domowych o niskich dochodach.

Posiadanie dostępu do komputera od wczesnych lat jest w Wielkiej Brytanii uważane za ważny element umożliwiający życiowy start. Poprzedni rząd Partii Pracy przyjął strategię upowszechnienia superszybkich łączy internetowych wprowadzając niewielki podatek od naziemnej linii telefonicznej.

"Czy internet zabije szkolne podręczniki? Ale co się stanie, gdy wysiądą baterie?" - napisał internauta w komentarzu do tej wiadomości.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)