Internet Wi‑Fi oraz filmy, seriale i bajki w pociągach PKP

Internet Wi-Fi oraz filmy, seriale i bajki w pociągach PKP
Źródło zdjęć: © PAP / Darek Delmanowicz

19.12.2013 15:44, aktual.: 20.12.2013 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z polskich operatorów komórkowych wygrał przetarg na wprowadzenie usługi internetu Wi-Fi oraz zapewnienie dostępu do treści multimedialnych w pociągach PKP Intercity.

Już wkrótce pasażerowie 30. wagonów (w późniejszym okresie pula zwiększy się o kolejne 150) pociągów PKP Intercity będą mogli cieszyć się darmowym dostępem do internetu poprzez Wi-Fi z routerów zainstalowanych na stałe przez jednego z operatorów komórkowych. Średnia prędkość łącza ma wynieść minimalnie 1,5 Mb/s na całej trasie.

Ponadto dostęp do osobnego połączenia internetowego mają mieć konduktorzy, np. w celu korzystania z mobilnych terminali do sprzedaży biletów.

Oprócz tego, operator jest zobowiązany dostarczyć pasażerom treści multimedialne, w tym: 4. filmów pełnometrażowych, 15 seriali oraz 10 bajek dla dzieci. Oferta przetargowa operatora zawiera również zobowiązanie do wymiany i aktualizacji tych treści. W okresach miesięcznych będzie to przynajmniej 10 proc. całości.

– _ Umowę planujemy podpisać w drugiej połowie stycznia _ –. potwierdza w korespondencji z nami Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Public Relations PKP Intercity S.A. Od dnia podpisania umowy podmiot, który wygrał przetarg ma 9 miesięcy na wdrożenie bezprzewodowego, bezpiecznego internetu w 270 wagonach oraz dostępu do treści multimedialnych we wszystkich wagonach objętych przedmiotem zamówienia.

Niestety, internet w PKP Intercity prawdopodobnie będzie darmowy dla wszystkich tylko w okresie testowym usługi. Później zostaną nałożone obostrzenia –. operator zobowiązał się dostarczyć darmowe łączę przynajmniej 10 procentom pasażerów, lecz od pozostałych będą pobierane opłaty. Płatny będzie również dostęp do treści multimedialnych. Żadne ceny nie są jeszcze znane – poznamy je prawdopodobnie wraz z innym szczegółami w drugiej połowie stycznia.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Źródło: JG, WP.PL

jg/sw/jg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)