Internet w samochodach Volkswagena

Internet w samochodach Volkswagena
03.08.2016 14:27
Internet w samochodach Volkswagena
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Volkswagen od dawna posiada w ofercie samochody, którym można wydawać polecenia głosowe w języku polskim. Pozwala to na bezpieczne, niewymagające odrywania wzroku od drogi, wprowadzenie celu do nawigacji czy też wybór piosenek z dysku twardego systemu radio-nawigacji.

Samochody Volkswagena wyróżniają się od niedawna możliwością podłączenia auta do internetu. Kierowca może dzięki temu zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze. Informowany jest w czasie rzeczywistym o utrudnieniach na drogach, korkach i wypadkach. System informuje o długości zatoru oraz czasie przejazdu. Jeżeli to możliwe zaproponuje alternatywną trasę. Przydatne są także informacje dot. cen paliw na pobliskich stacjach.

Pasażerowie docenią też sieć wifi, która także jest dostępna w pojeździe podłączonym do sieci. W wielu modelach VW mogą poczuć się jak w domu, zwłaszcza, że można je wyposażyć w gniazdo 220V, zatem ładowanie laptopa nie będzie problemem podczas długiej podróży.

288764426746935443
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Ciekawostką jest najnowsza funkcja, która właśnie pojawiła się w systemach nawigacyjnych, nosząca nazwę "Najczęstsze trasy". Dzięki niej system automatycznie "zapamiętuje" powtarzające się trasy, jak np. codzienna droga do pracy, i weryfikuje je pod kątem zakłóceń w ruchu. Jeśli korek uniemożliwia sprawny przejazd, nawigacja sama proponuje alternatywną drogę. Zrobi to nawet gdy nie jest aktywna, a to ważne, bo przecież nikt nie uruchamia nawigacji na krótkiej, dobrze znanej, codziennej trasie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Amerykanin pozywa twórców Pokemon Go

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)