Internet rozwija młodzież – nie powinno się go ograniczać

Internet rozwija młodzież – nie powinno się go ograniczać

Internet rozwija młodzież – nie powinno się go ograniczać
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
25.11.2008 09:51, aktualizacja: 25.11.2008 10:04

Przeglądanie stron www, udział w grach
internetowych i udzielanie się na forach w sieci służy rozwojowi
młodzieży - wynika z badań przeprowadzonych w USA na grupie ponad
800 nastolatków i ich rodziców. Badania trwały trzy lata i przyniosły wyniki przeczące obiegowej opinii, że nastolatki marnują czas na bezproduktywną aktywność w
internecie.

W praktyce uczą się jak komunikować się przez internet, tworzyć publiczny wizerunek, budować strony www, zamieszczać linki itp. 10 lat temu te umiejętności były uważane za bardzo zaawansowane. Dziś młodzi ludzie uważają, że każdy je posiada - uważa autorka raportu dr Mimi Ito.

Jej zdaniem, tzw. portale społecznościowe takie jak MySpace czy Facebook zastępują popularne do niedawna miejsca towarzyskich spotkań młodzieży: parki, centra handlowe, ulice miast.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Przy czym, młodym ludziom o specyficznych pasjach i zainteresowaniach łatwiej jest, dzięki internetowi, pogłębić swoją wiedzę i nawiązać kontakty z innymi pasjonatami. Ito jako przykład podała swoje badania nad zachowaniem w sieci fanów japońskich filmów animowanych.

- Niektóre z tych dzieci angażowały się w produkcję filmów, uczestniczyły w specjalistycznych forach i grupach dyskusyjnych. Uczyły się przy tym trochę japońskiego, zdobywały też niemal profesjonalną wiedzą o animacji komputerowej, obróbce filmów, programowaniu itp. - mówi Ito.

W raporcie podkreślono też, że rodzice powinni także nauczyć się sprawnej obsługi internetu, bo tylko w ten sposób mogą uchronić swoje dzieci przed różnymi zagrożeniami.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)