Internet Explorer 8 - będzie publiczna beta

Internet Explorer 8 - będzie publiczna beta

Internet Explorer 8 - będzie publiczna beta
Źródło zdjęć: © IDG
28.05.2008 11:00, aktualizacja: 28.05.2008 13:54

Publiczne wydanie beta kolejnej ( ósmej ) wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer zostanie udostępnione w trzecim kwartale 2008 r. - zapowiedzieli przedstawiciele Microsoftu. Będzie to pierwsze wydanie testowe IE8 przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych - wcześniejsze testowali przede wszystkich developerzy.

Poinformował o tym Nick MacKechnie, przedstawiciel nowozelandzkiego oddziału koncernu Microsoft. Nie jest przypadkiem, że informacja ta pojawia się tak wcześnie - warto bowiem przypomnieć, że IE8 ma być pierwszym wydaniem przeglądarki koncernu z Redmond, które będzie w pełni zgodne z powszechnie obowiązującymi standardami internetowymi. Informując wcześniej o planach udostępnienia publicznej bety Microsoft chce dać czas na wprowadzenie poprawek webmasterom, którzy tworzyli strony zgodne nie ze standardami, lecz ze wcześniejszymi wersjami Internet Explorera.

Owe poprawki będzie można wprowadzić na dwa sposoby - pierwszym ( i, zdaniem Microsoftu, najrozsądniejszym ) jest poprawienie kodu strony tak, by był on w pełni zgodny ze standardami webowymi. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, koncern przygotował pewną sztuczkę - webmasterzy będą mogli dodawać do kodu witryny odpowiedni nagłówek, który sprawi, że IE8 wyświetli stronę tak, jak zrobiłoby to wcześniejsze wydanie przeglądarki.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)