Internet Explorer 10 bez obsługi wtyczek!

Internet Explorer 10 bez obsługi wtyczek!
Źródło zdjęć: © chip.pl

15.09.2011 13:27, aktual.: 20.09.2011 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wbudowana w Windows 8 przeglądarka Internet Explorer 10 będzie pracowała w dwóch trybach, do wyboru przez użytkownika: w interfejsie Aero lub Metro. Ten drugi jednak niesie za sobą duże ograniczenia.

Internet Explorer 10. po przełączeniu do interfejsu Metro, nie będzie mógł korzystać z żadnych wtyczek. W tym Adobe Flash Player. – Aby sieć mogła się rozwijać, a konsumenci mogli mieć jak najwygodniejszy interfejs dotykowy, przeglądarka z interfejsem Metro w Windows 8 będzie wolna od wtyczek, w całości koncentrując się na HTML5. Wtyczki nie działają dobrze z przeglądaniem Internetu w Metro i z nowoczesnym HTML5. Co więcej, IE w Metro bez wtyczek zapewnia większą oszczędność prądu w baterii, bezpieczeństwo, stabilność i ochronę prywatności konsumentów – tłumaczy na oficjalnym blogu Windows Dean Hachamovitch.
Stwierdził on również, że coraz więcej witryn nie wymaga posiadania żadnej wtyczki, w tym YouTube, który jest dostępny w wersji napisanej w HTML5. – Sprawdziliśmy wykorzystywanie wtyczek przez 97 tysięcy stron z całego świata. 62 procent flashowych witryn oferuje wideo w HTML5, jeżeli wtyczka nie jest dostępna – dodaje Hachamovitch.
Będzie jednak pewien wyjątek. Wybrane wtyczki ActiveX będą działały w tradycyjnym interfejsie IE 10. Microsoft jednak daje wyraźnie do zrozumienia, że robi to tylko ze względu na kompatybilność wsteczną i że czas wtyczek dla Internet Explorera właśnie się kończy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)