Internauci są niereformowalni. Najpopularniejsze hasło odgadnie każdy

Internauci są niereformowalni. Najpopularniejsze hasło odgadnie każdy

Internauci są niereformowalni. Najpopularniejsze hasło odgadnie każdy
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Grzegorz Burtan
27.12.2017 08:11

Można pisać o zagrożeniach, jakie płyną ze zbyt prostych do internetowych kont wszelkiej maści. Jednak siła przyzwyczajenia jest większa. Dowodzi tego ranking firmy SplashData, która zaprezentowała zestawienie najpopularniejszych wśród internautów haseł w 2017 roku.

Po raz kolejny najwyższe miejsce podium zajął absolutny klasyk, czyli "123456". To już szósty z kolei rok, kiedy zdobywa ono złoty medal. Zaraz po nim uplasowało się "password" – angielski odpowiednik hasła to również jeden z najbardziej oklepanych sposobów na zabezpieczenie dostępu do swojego konta. Ostatnie miejsce podium znowu zajął szereg cyfry. A konkretnie „12345678”. Miejsce czwarte i piąte okupują odpowiednio "qwerty" oraz "12345". Co ciekawe, do zestawienia 25 najpopularniejszych haseł trafiła dość niespodziewana nowość – "starwars". Prawdopodobnie powodem jest premiera ósmej części gwiezdnej sagi.

Jak podaje SplashData, 10 proc. użytkowników internetu korzysta z jednego z 25 haseł, które znalazły się w zestawieniu. Zaś z „123456” korzysta 3 proc. użytkowników sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)