Internauci odwracają się od Google! Alternatywne wyszukiwarki biją rekordy

Internauci odwracają się od Google! Alternatywne wyszukiwarki biją rekordy
Źródło zdjęć: © duckduckgo.com

20.06.2013 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Afera związana z ujawnieniem tajnego projektu służb specjalnych USA - PRISM - odbija się czkawką gigantom internetu. Internauci, którzy cenią sobie prawo do prywatności odwracają się od popularnych wyszukiwarek Google i Microsoftu. Szukają alternatywnych usług, które nie zbierają i nie udostępniają służbom wywiadowczym danych na ich temat. W ostatnich dniach triumfuje wyszukiwarka DuckDuckGo, która bije rekordy popularności.

DuckDuckGo to niszowa wyszukiwarka internetowa, która powoli zdobywa coraz większą popularność - głównie ze względu na poszanowanie prywatności swoich użytkowników. Twórcy wyszukiwarki kładą duży nacisk na bezpieczeństwo i ochronę prywatności. Zapewniają, że w przeciwieństwie do dużych koncernów - takich jak Google - nie gromadzą absolutnie żadnych danych na temat swoich użytkowników. Silnik wyszukiwarki został zbudowany w oparciu o otwarte oprogramowanie, a sama strona wyszukiwarki oferuje bezpieczne połączenie SSL.

Obraz
© (fot. duckduckgo.com)

Jeszcze na początku czerwca wyszukiwarka obsługiwała każdego dnia niespełna 1,8 mln zapytań internautów. Od czasu wybuchu afery PRISM wyszukiwarka odnotowuje gigantyczny wzrost popularności. Według danych z 1. czerwca 2013 roku liczba dziennych zapytań wzrosła aż do 2,6 mln.

Źródło: SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)