Interaktywne tablice w polskich szkołach

Interaktywne tablice w polskich szkołach

Interaktywne tablice w polskich szkołach
18.12.2009 12:17, aktualizacja: 18.12.2009 13:47

W nowym roku szkolnym do każdej klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej w województwie kujawsko-pomorskim trafią nowoczesne tablice interaktywne. Program obejmujący swym zasięgiem 699 placówek sfinansował, kosztem 30 milionów złotych, samorząd regionu.

"To nowoczesne i doskonałe narzędzie dydaktyczne dla nauczycieli. XXI wiek zobowiązuje nas do podnoszenia jakości szkolnictwa, więc tradycyjną tablicę zamienimy na interaktywną, a uczeń zamiast kredy dostanie elektroniczny wskaźnik" - zapowiedział w czwartek Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Tablica interaktywna to nowoczesne urządzenie edukacyjne, które działa podobnie jak dotykowy ekran: podłączenie do niej komputera, umożliwia za jej pomocą obsługiwanie każdego programu uruchomionego w komputerze. Oprócz tego można na niej pracować, jak na zwykłej tablicy, sporządzać notatki, a następnie zapisać i wydrukować zawartość ekranu.

"Projekt wart 3. milionów złotych, w ramach którego zostanie zakupiony sprzęt, jest częścią programu edukacyjnego, który przewiduje także szkolenia dla nauczycieli, zajęcia dodatkowe dla uczniów, stypendia oraz wiele innych działań umożliwiających dzieciom zdobywanie wiedzy na miarę XXI wieku" - dodał Całbecki.

W województwie kujawsko-pomorskim jest 69. szkół podstawowych, a w nich 3300 klas nauczania początkowego. Program wspierać finansowo będą także poszczególne gminy, które pokryją 20 proc. kosztów zakupu tablic i zapewnią podłączenie ich do sieci bezprzewodowej.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)