Interaktywne nauczanie dzięki projektorowi Acer S5210M

Interaktywne nauczanie dzięki projektorowi Acer S5210M

Interaktywne nauczanie dzięki projektorowi Acer S5210M
Źródło zdjęć: © Acer
29.11.2010 11:58, aktualizacja: 29.11.2010 12:09

W nowym projektorze Acer S5201M zastosowano funkcje i rozwiązania przydatne dla szkół, takie jak sterowanie poprzez sieć LAN, wyświetlanie obrazu z urządzeń podłączonych do portu USB, odchylany obiektyw, czy system optyczny przystosowany do projekcji z małej odległości.

S5201M został zaprojektowany specjalnie dla placówek edukacyjnych, dlatego jest wyposażony w funkcję "interaktywnej tablicy" (Interactive Whiteboard). Dzięki niej, standardowy ekran staje się interaktywną tablicą obsługiwaną bezpośrednio wskaźnikiem Acer SmartPen. Przy użyciu wskaźnika SmartPen można uruchamiać aplikacje, otwierać i zamykać okna –. taka samo jak myszą. Ponadto, można nim rysować lub pisać na wyświetlanym obrazie.

Obraz
© (fot. Acer)

System sieciowy Crestron umożliwia sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Projektor Acer S5201M może też przekształcić każdą lekcję w widowisko 3D. Wyświetlanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (12. Hz) zamienia płaską ścianę w przestrzenny ekran.

Projektor jest też wyposażony w system optyczny umożliwiający uzyskanie dużego obrazu przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi tylko 1 metr, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 20. cm (81 cali). Dzięki temu, wiązka światła z projektora nie oślepia osoby prowadzącej prezentację a na ekranie nie pojawiają się niepożądane cienie.

S5201M jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

Port HDMI umożliwia podłączanie urządzeń cyfrowych. Lampa zapewnia jasność nawet 3000 lumenów ANSI, urządzenie charakteryzuje współczynnik kontrastu 3000:1 oraz podstawowa rozdzielczość XGA.

Obraz
© (fot. Acer)

Dzięki funkcji kompensacji barwy ekranu projektor może wierne odwzorować kolory nawet wtedy, gdy obraz nie jest wyświetlany na tradycyjnym, białym ekranie. Gdy w menu OSD użytkownik wybierze kolor ściany, a projektor dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu. Funkcja korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie (+/- 40°) pozwala na skorygowanie deformacji spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół, a tym samym pozwala na uzyskanie prostokątnego obrazu niezależnie od miejsca, w którym ustawiono projektor. Oprócz tego, wkładana od góry lampa o trwałości nawet 4000 godzin może być wymieniana nawet wtedy, gdy projektor jest zamontowany na suficie.

Projektor jest też wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 80. pobór mocy w trybie gotowości. Gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Następnie, jeśli sygnał nie pojawi się w ciągu określonego czasu, projektor automatycznie wyłącza się.

Cena projektora wynosi 4 899 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)