Interaktywna tablica - 70-calowy wyświetlacz z Androidem

Interaktywna tablica - 70‑calowy wyświetlacz z Androidem

Interaktywna tablica - 70-calowy wyświetlacz z Androidem
Źródło zdjęć: © BenQ
07.05.2015 13:30

Czegoś takiego chyba jeszcze nie było. 70-calowy, 10-punktowy dotykowy panel LED z Androidem. O co chodzi? Oto nowa propozycja od BenQ.

BenQ RP70. to monitor przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych. Rozpoznawanie do 10 punktów jednoczesnego dotyku, kompatybilność w Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS oraz wbudowany Android mogą nieco przypominaćgigantyczny tablet. Wielosystemowość może otworzyć dostęp do licznych na rynku aplikacji zaprojektowanych dla potrzeb - na przykład - nauczycieli, wykładowców, uczniów czy studentów.

Firma BenQ wprowadza na polski rynek interaktywny, wielkoformatowy panel LED –. model RP702 o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i jasności 350 cd/m2. Rozpoznawanie dotyku w 10 punktach umożliwia jednoczesną pracę nauczyciela i kilku uczniów.

Obraz
© (fot. BenQ)

Kompleksowa ochrona wzroku

RP702 wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light –. co także zmniejsza zmęczenie. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

Wiele systemów, zero sterowników

RP70. zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android dla klas

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Androida zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej, a także wielu interaktywnych aplikacji edukacyjnych firm trzecich. Jest ona jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa i ochrony przed nieautoryzowaną instalacją dowolnych aplikacji.

Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL, VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45. Przełączenie źródeł odbywa się z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys –. szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Głośniki, pisaki, pilot i interaktywne oprogramowanie

BenQ RP702 ma wbudowane dwa 10 W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

Gniazdo OPS

RP70. wyposażony jest w kieszeń i gniazdo standardu OPS (Open Pluggable Specification) umożliwiające instalację komputera na karcie (single board computer) i media playerów co umożliwia stworzenie autonomicznego, interaktywnego centrum multimedialnego.

Dostępność i cena

BenQ RP702 dostępny będzie na polskim rynku w połowie maja br. Producent zapewnia gwarancję na okres 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Cena nie jest jeszcze ustalona, ale udało nam się znaleźć ten sprzęt w czeskim sklepie internetowym. W przeliczeniu jego cena wynosi ok. 18 000 zł. Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)