Inteligentne zatyczki do uszu, które pomogą niewyspanym

Słuchawki, które zaprezentowała firma Hush, mają stanowić odpowiedź dla osób, skarżących się na niedobór snu. Ich działanie to tak naprawdę twórcze rozwinięcie idei zwyczajnych zatyczek do uszu. Można więc przypuszczać, że są znacznie skuteczniejsze niż niepotrzebnie skomplikowane, pseudonaukowe rozwiązania.

Inteligentne zatyczki do uszu, które pomogą niewyspanym
Źródło zdjęć: © Hush

Jakiś czas temu pisaliśmy o rozmaitych aplikacjach i urządzeniach, mających pomóc nam w "efektywniejszym spaniu" (kliknij, aby przejść do artykułu). Wiele z nich uznaliśmy wtedy za mało efektywne, bazujące na nie do końca zbadanych procesach albo niepewnych przesłankach. Czy oznacza to jednak, że nie istnieją technologiczne rozwiązania, które mogą pomóc osobom narzekającym na częste niewysypianie się? Niekoniecznie. Własny pomysł takiego gadżetu zaprezentowała firma Hush.

Jej dzieło to tak naprawdę trochę bardziej złożone zatyczki. Bezprzewodowe słuchawki umieszcza się w kanale usznym, do którego emitują one biały szum. Sama zatyczka jest już według producenta na tyle skuteczna, że jest w stanie wyeliminować hałas do poziomu 70 dB. Dodatkowe "odgrywanie" przez nią szumu dodatkowo poprawia izolację od zewnętrznego świata, a jednostajny dźwięk może pomóc w zaśnięciu.

Co w tym urządzeniu szczególnie ciekawe, to możliwość połączenia go przez interfejs Bluetooth ze smartfonem. Dzięki temu mogą one dźwiękowo powiadomić użytkownika o ważnej wiadomości czy połączeniu telefonicznym. W specjalnej aplikacji konfiguruje on, jakie powiadomienia chce otrzymywać. Ma to pozwolić uniknąć sytuacji, w której odcięcie śpiącego od świata zewnętrznego może się skończyć dla niego nieciekawie.

Twórcy zapewniają, że wbudowana w słuchawki bateria wystarczy na 8 godzin działania, co _ powinno _ być odpowiednie w większości sytuacji. Chyba, że ktoś jest szczególnym śpiochem – ale wtedy być może nie potrzebuje takich słuchawek.

Koszt takich słuchawek nie będzie mały, wynosić ma bowiem ok. 150 dolarów (niecałe 550 złotych). Być może jednak będą one tego warte. Przekonamy się, kiedy pierwsze egzemplarze urządzenia trafią do sprzedaży – stać ma się to do lata tego roku. Tymczasem pozostaje nam wierzyć na słowo i upatrywać potencjału. O nim świadczyć może otrzymana przez producenta zatyczek nagroda Proto Labs.

Źródło artykułu:WP Tech
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)