Trwa ładowanie...
d1m3tqj

Inteligentne półki w Żabce zaproponują ci napój do kanapki

Niebawem osiedlowa Żabka będzie wiedziała, że idziesz na zakupy, zanim jeszcze wejdziesz do sklepu. Inteligentna reklama pokaże ci produkty dostosowane do pogody i pory dnia, a półka połączona z ekranem podpowie, co kupić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inteligentne półki w Żabce wyświetlą reklamy dopasowane do klienta
Inteligentne półki w Żabce wyświetlą reklamy dopasowane do klienta (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
d1m3tqj

Żabka obchodzi właśnie 20-lecie istnienia. Od tego czasu przekształciła się z lokalnych sklepów w jedną z największych sieci franczyzowych w Polsce. W dniu swoich urodzin firma nie skupia się jednak na historii, a patrzy w przyszłość.

Sklep jutra wg Żabki

Z tej okazji Żabka wraz z Microsoftem zaprezentowała wizję "sklepu jutra". Doświadczenie z Żabką przyszłości zaczyna się jeszcze przed wejściem do sklepu. Witryna sklepowa złożona z ekranów LED dopasowuje się do warunków pogodowych, pory dnia, a nawet do okolicznościowych imprez jak np. mecz piłki nożnej w okolicy. Dzięki temu wyświetlane reklamy mają większą szansę trafić do klienta. Zdecydowanie skuteczniejsze będzie przyciąganie klientów w deszczowy dzień promocją gorącej kawy niż zimnej coli.

WP.PL
Podziel się
d1m3tqj

Zewnętrzne reklamy będą dopasowywać się do pogody i pory dnia

Żabka. Inteligentne pólki

Ale cała "magia" czeka w środku sklepu. I będzie ona jeszcze intensywniejsza, jeśli klient zainstaluje aplikację Żabki. Telefon z taką aplikacją połączy się z beaconami (małe urządzenia rozmieszczone w sklepie, które łączą się ze smartfonem za pomocą bluetootha i rozpoznają, gdzie jego właściciel się znajduje) w sklepie, dzięki czemu na ekranach reklamowych zobaczymy produkty i promocje wybrane specjalnie dla nas. Zupełnie jak w sklepach internetowych, a może nawet jeszcze lepiej, bo za sugestiami zakupowymi stoi sztuczna inteligencja rozwijana przez polską firmę Synerise. Dzięki niej klienci zobaczą to, co faktycznie może ich zainteresować.

WP.PL
Podziel się

Ekrany reklamowe połączone z programem monitorującym, co się dzieje na półkach i wspieranym przez sztuczną inteligencję będą wyświetlać produkty i promocja dopasowane do oczekiwań klienta

d1m3tqj

Żabka. Kasy sekundowe

Żabka jutra to też zmiany w płatnościach. W sklepach staną "sekundowe kasy". To rozwiązanie dla osób, które chcą dosłownie wpaść do sklepu i złapać przekąskę. W kasach sekundowych można umieścić do 3 produktów (w tym momencie jest to ok. 30 różnych towarów, a będzie więcej) i zapłacić przez aplikację, bez angażowania kasjera.

WP.PL
Podziel się

W kasach sekundowych można umieścić do trzech produktów

Pierwsze takie sklepy mają pojawić się w Polsce w przyszłym roku. Rozwiązania będą wprowadzane stopniowo i na bieżąco testowane tak, aby zapewnić ich jak najlepsze działanie. Inteligentne sklepy mają także ułatwić ich obsługę przez właścicieli. Jednym z takich ułatwień ma być np. automatyczne przecenianie produktów jednodniowych, którym kończy się termin ważności.

d1m3tqj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1m3tqj

d1m3tqj
d1m3tqj