Inteligentne domy polskiej firmy Fibaro wchodzą do Japonii

Inteligentne domy polskiej firmy Fibaro wchodzą do Japonii

Inteligentne domy polskiej firmy Fibaro wchodzą do Japonii
Źródło zdjęć: © FIBARO
Bolesław Breczko
21.08.2018 15:53, aktualizacja: 21.08.2018 16:05

Urządzenia systemu inteligentnego domu Fibaro pojawiły się w ofercie jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w Japonii, firmy KDDI. Fibaro dostarczy na tamtejszy rynek trzy produkty: Wall Plug, Motion Sensor oraz Door/Window Sensor.

Fibaro jest jedną z nielicznych firm europejskich i jedyną z Polski, która dostarcza zaawansowaną elektronikę użytkową na wymagający, japoński rynek. Urządzenia projektowane i produkowane w Poznaniu znalazły się w ofercie operatora telefonii komórkowej i dostawcy internetu – au by KDDI. Jest to jedna z największych firm w swojej branży w Japonii.

- Podpisanie kontraktu na dostawy naszej zaawansowanej elektroniki dla takiego partnera jak KDDI to dla nas duże wyróżnienie – powiedział Krzysztof Banasiak, członek zarządu Fibar Group S.A. - Po pierwsze rozpoczynamy współpracę z jednym z największych operatorów na japońskim rynku, po drugie wchodzimy na rynek bardzo wymagający dla firm spoza Azji i USA, a po trzecie jesteśmy pierwszą firmą z Polski produkującą elektronikę konsumencką, której udało się tego dokonać. Było to dużym wyzwaniem, bo urządzenia nie tylko należało dostosować do nowych częstotliwości i uzyskać dodatkowe certyfikaty na japoński rynek, ale również wymagało to przejścia najbardziej szczegółowego audytu fabryki w historii naszej 8 letniej działalności – dodał Banasiak.

Urządzenia Fibaro uzupełnią ofertę marki au by KDDI, która proponuje klientom własny system smart home oparty na protokole Z-Wave, z którym kompatybilne są produkty producenta z Polski.

Produkty z Polski na japoński rynek

Urządzenia, które pojawią się w Japonii zostały przeprojektowane i dostosowane do wymagań tamtejszego rynku. Konieczne było m.in. zdobycie nowych certyfikatów bezpieczeństwa oraz zmiana częstotliwości sygnałów, jakie wykorzystują one do bezprzewodowej komunikacji. Urządzenia, które trafią na japoński rynek to:

Fibaro Motion Sensor – bezprzewodowy czujnik ruchu, natężenia światła i poziomu temperatury, który działa na baterie. Design inspirowany naturą i niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie łatwo wtapia się w domowe otoczenie. Można je umieścić w dowolnym punkcie mieszkania. Po wykryciu ruchu Motion Sensor informuje o tym wysyłając powiadomienia np. na smartfon.

Fibaro Door/Window Sensor – najmniejszy na rynku, bezprzewodowy czujnik zbliżeniowy z funkcją pomiaru temperatury. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest niemal niezauważalny po umieszczeniu go na drzwiach lub oknach. Pomagają w tym również 3 dostępne wersje kolorystyczne (na rynku japońskim; w Polsce 7). Urządzenie poinformuje nas o pozostawionych w mieszkaniu niezamkniętych drzwiach lub oknach. Odnotuje również próbę jego demontażu, co znacznie podnosi bezpieczeństwo tego rozwiązania.

Fibaro Wall Plug – inteligentny włącznik urządzeń elektrycznych z funkcją pomiaru energii. Jest to najmniejsze tego typu urządzenie dostępne na rynku, którego instalacja jest bardzo prosta - wystarczy umieścić je w gniazdku z energią elektryczną. Wall Plug pozwala monitorować pobór mocy oraz powiadomi nas w momencie, gdy np. lodówka nie pobiera prądu. Dzięki specjalnej konstrukcji, urządzenie zapobiega niebezpieczeństwu porażenia prądem – np. dzieci.

Fibaro to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się w Poznaniu. Firma zatrudnia niemal 400 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią grupy Nice. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)