Intel znów zapowiada bezprzewodową przyszłość oraz cyfrowe radio

Intel znów zapowiada bezprzewodową przyszłość oraz cyfrowe radio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.09.2012 11:13, aktual.: 17.09.2012 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas przemówienia na konferencji Intel Developer Forum Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii w firmie Intel, roztoczył wizję, w której wszystkie urządzenia elektroniczne będą mogły się ze sobą łączyć i wymieniać informacjami.

Oprócz powtarzanej od kilku lat wizji Rattner zademonstrował po raz pierwszy działające, całkowicie cyfrowe radio, ochrzczone mianem „radia prawa Moore’a”. Wyjaśnił, że radio to spełnia prawo Moore’a, skalując się pod względem zajmowanego obszaru i energooszczędności wraz z takimi procesami wytwarzania układów cyfrowych, jak najnowsza 22-nanometrowa technologia tri-gate Intela.

Oczywistymi kandydatami do integracji radia cyfrowego są konstrukcje typu „system w układzie”. (SoC) przeznaczone do smartfonów i tabletów. Niewielkie rozmiary i niższe koszty zintegrowanego radia cyfrowego przełożą się na wiele nowych zastosowań, od urządzeń noszonych jak ubranie po „Internet Rzeczy”, w którym urządzenia z czujnikami, takie jak sprzęt AGD, komunikują się ze sobą, wymieniają dane i mogą być zdalnie sterowane.

Następnie Rattner opisał standard łączności bezprzewodowej nowej generacji o nazwie WiGig, który działa w przedziale spektrum radiowego o milimetrowej długości fal i zapewnia przepustowość powyżej 5 gigabitów na sekundę. Standard WiGig to branżowa inicjatywa konsolidacji kilku zastrzeżonych 6. Hz technologii bezprzewodowych w ramach istniejącego standardu Wi-Fi.

„Technologia WiGig jest tak szybka, że pozwala na bezprzewodowe zadokowanie Ultrabooka™, tabletu lub smartfonu —. powiedział Rattner. — Możliwe jest nawet zadokowanie wielu ekranów jednocześnie”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)