Intel wybiera nowych dyrektorów, Bartz odchodzi

Intel wybiera nowych dyrektorów, Bartz odchodzi

Intel wybiera nowych dyrektorów, Bartz odchodzi
19.03.2009 19:30, aktualizacja: 20.03.2009 10:36

Firma Intel poinformowała, że nowymi członkami zarządu tej spółki zostali John Donahoe oraz Frank Yeary. Szeregi amerykańskiego giganta opuściła natomiast Carol Bartz, nowa prezes Yahoo!.

Firma Intel poinformowała dziś o wyborze dwóch nowych członków zarządu tej spółki. Są nimi John Donahoe oraz Frank Yeary. Do elitarnego grona dyrektorów amerykańskiego giganta nie będzie już należeć Carol Bartz, nowa prezes Yahoo!.

Paul Otellini, prezes firmy Intel, publicznie wyraził swoje zadowolenie z dokonanego wyboru.

_ "Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, iż John Donahoe oraz Frank Yeary dołączają do zarządu spółki. Jesteśmy przekonani, że obydwaj dyrektorzy wniosą do naszej firmy wiele wartościowych pomysłów. Jednocześnie chcialibyśmy wyrazić smutek z powodu odejścia Carol Bartz. Intel dziękuje jej za współpracę i życzy wszystkiego najlepszego w nowej pracy w Yahoo!." _

Warto dodać, że John Donahoe pracował wcześniej w eBay. Tam, w ciągu czterech lat, pomógł spółce w osiągnięciu niezwykle dobrych wyników finansowych. Był również odpowiedzialny za kilka większych przejęć o charakterze strategicznym. Natomiast drugi z nowo wybranych członków zarządu - Frank Yeary - jest rektorem uniwersytetu w Berkeley, specjalistą od ekonomii.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)