Intel tytularnym partnerem Poznań Game Arena (PGA)

Intel tytularnym partnerem Poznań Game Arena (PGA)
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.10.2014 11:27, aktual.: 10.10.2014 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel został tytularnym partnerem PGA. Firma szykuje dla graczy masę atrakcji, włączając w to turnieje dla publiczności, rozgrywki z zawodowymi graczami, pokazy podkręcania oraz możliwość poznania najnowszych urządzeń mobilnych.

Poznań Game Arena to obok Intel Extreme Masters największe wydarzenie dla graczy w Polsce. Nie mogłoby więc zabraknąć Intela tam, gdzie są gracze –. jedni z najwierniejszych fanów, dla których nieustannie podnoszona jest poprzeczka związana z wydajnością procesorów i dysków SSD.

- Gracze to widzą, chętnie wyposażając swoje komputery w procesory Intel Core, a my poprzez przygotowanie dla nich fajnego show na PGA, chcemy się im za to zaufanie odwdzięczyć –. mówi Juliusz Kornaszewski, CEE PR Manager, Intel. - Na PGA jesteśmy od lat, zarówno jako samodzielny wystawca jak i wsparcie partnerów wykorzystujących nasze technologie – dodaje.

Stoisko pełne mocy

Strefa Intel to jedno z większych stoisk na PGA, które podzielone zostanie na kilka sektorów. Pierwszy to strefa turniejowa. Na ponad 1. desktopach w najmocniejszych konfiguracjach prowadzony będzie otwarty turniej CS:GO. Dodatkowo kolejne 10 komputerów All-in-One posłuży jako platforma rozgrywek HeartStone.

Na stoisku znajdzie się również scena, na której chętni będą mogli sprawdzić się w starciach w CS:GO z zawodowcem –. „Kubenem”. To będzie ciekawe doświadczenie, bo nie co dzień można stanąć oko w oko z czołówką światową.

W sektorze podkręcania ekipa z redakcji PurePC będzie pokazywała, jak podkręcać procesory Intela serii K. Każdy będzie mógł zgłębić tę wiedzę i porozmawiać ze specjalistami chętnymi do udzielenia cennych porad. Dużą atrakcją będą 2 zestawy wirtualnych okularów Oculus Rift, dzięki którym gracze przeniesieni zostaną w nowy wymiar rozrywki multimedialnej. Na stoisku będzie też możliwość sfotografowania się z pucharem Intel Extreme Masters oraz pogrania w gry mobilne na tabletach Dell.

Dlaczego gracze są ważni?

Dla Intela gracze są wyjątkowo ważni, na co potwierdzenia upatrywać należy w sprowadzonym do Polski światowym finale Intel Extreme Masters ale także obecności na Poznań Game Arena. Ale to nie wszystko. Intel ma jeszcze jeden, równie ważny co zadowolenie graczy cel. - Zależy nam także na zamianie wizerunku gracza w oczach Polaków. Chcemy pokazać, że gracz to nie tylko nastolatek, który zasiada przed komputerem z pizzą, nie ma zainteresowań i gra w brutalne tytuły do upadłego –. wyjaśnia Juluisz Kornaszewski. – Tak nie jest i wspólnie ze społecznością graczy to pokazujemy. Gry rozwijają, zapewniają rozrywkę i integrują społeczności. Niosą ze sobą szereg niezaprzeczalnych zalet, które chcemy zaprezentować szerszej publiczności – wyjaśnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)